Пізня вагітність: особливості планування

Пізня вагітність особливості плануванняБагато жінок починають думати про народження дитини приблизно в 35 років. Після того, як у них з’являється матеріальна стабільність, хороша робота, сім’я. Це має здоровий глузд, але майбутнім мамам у віці треба знати про деякі нюанси планування пізньої вагітності.
Можуть виникнути проблеми із зачаттям: запас яйцеклітин в організмі з віком скорочується. А ті жінки, які вирішили стати мамами, переступивши сорокарічний рубіж, ризикують не стати ними через настання менопаузи. Уникнути подібних ускладнень допоможе знання необхідної інформації про особливості пізньої вагітності та консультація у хорошого фахівця.
Якщо ви вирішили завагітніти після 35, неодмінно відвідайте генетика. Адже дитина може народитися з хромосомними відхиленнями (незалежно від того, є чи ні у ваших родичів генетичні захворювання). Зменшити ризик патології зможуть фахівці: вони проведуть обстеження, порадять, що зробити, щоб виключити ускладнення. Часто розвиток вроджених вад плоду запобігає нескладна профілактика.
Добре, якщо майбутня мама не має шкідливих звичок, веде здоровий спосіб життя, займається спортом. Але привід для занепокоєння все одно залишається: майже в будь-якому організмі з віком з’являється ряд хронічних недуг, які ніяк не проявляють себе, оскільки ніщо їх не провокує на це. А вагітність може загострити захворювання: виникають різні інфекції, тонзиліти, гастрити. Особливо вразливі місця – хребет і ротова порожнина. Тому відвідування остеопата і стоматолога необхідно ще під час планування вагітності. Також рекомендується повна диспансеризація і регулярний медичний контроль.
Жінка зрілих років і сама повинна підготувати свій організм до нового стану. Щоб родові шляхи не втратили еластичності, корисно робити спеціальні вправи для зміцнення потрібних м’язів. Естетичний аспект теж не варто залишати без уваги. В’януча шкіра робить розтяжки особливо помітними. Проконсультуйтеся у косметолога, що застосовувати, щоб пом’якшити це явище.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...