• Без категорії

Пізні шлюби жінкам на користь

231Створення сім’ї може мати відношення до еволюції вікової моделі народжуваності. У цьому впевнені дослідники з університету Шеффілда.

Фахівці Дункан Гиллеспі, Вірпі Лумаа і Ендрю Рассел вивчали записи про вінчання, зроблені у фінських церковних приходах між 18 і 19 століттям. Одержані дані порівняли з реєстраційними відомостями з 300 загсів по всій країні. Таким чином вони відстежили сімейні історії більше 2000 пар і знайшли, що найчастіше жінки виходили заміж у віці 30-35 років. Причому ця тенденція спостерігається і зараз. Крім того, з’ясувалося, що такі жінки були більш успішні та щасливі у шлюбі, а також довше жили, ніж дівчата, які ставали дружинами в 16-25 років.

Проте була встановлена не дуже приємна новина для представників сильної статі. Чоловіки, як в ті часи, так і в нинішньому сторіччі, помирають раніше своїх половинок, до того ж, у відносно молодому віці. Причому коли жінки ставали вдовами з дітьми, то у них були найнижчі перспективи повторного вступу у шлюб. У сучасному суспільстві ця позиція не розглядається потенційними чоловіками так жорстко, і багато хто вважає за краще одружуватися із жінкою з численними нащадками від попередніх шлюбів.

Раніше дослідник шлюбу, директор лабораторії психофізіології Каліфорнійського університету в Берклі Роберт Льовенсон з колегами заявив, що тривалий шлюб зовсім необов’язково повинен вбити любов. Бьянка Ачеведо, науковий співробітник Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі, за допомогою телефонних опитів зібрала дані про 274 чоловіків і жінок, що достатньо довго живуть в серйозних відносинах. Як виявилося, за шкалою романтики близько 40% з них все ще одержували високі бали. Багато з інших 60% показували високий рівень задоволеності відносинами і все ще були закохані один в одного.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...