• Без категорії

Пізні пологи – оновлення жінки

Пізні пологи - оновлення жінки«Старородяща» – так іноді обзиваються лікарі в гінекології на жінок всього-то після 30 в нашій країні. Хоча загалом то, це мудре рішення зрілої особи про бажання мати дитину.

З погляду сучасної медицини, "пізніми пологами" вважаються перші пологи жінки старше 35 років.

Але так було не завжди. В давнину або середні століття, наприклад, жінка, що не народила дитину до 20 років, вважалася безнадійно старою для материнства. Втім, тоді і тривалість життя була менше, і старіли люди раніше.

Пригадаємо Шекспіра і його синьйору Капулетті, мати Джульєти – поважну матрону, якою було, якщо підрахувати, всього лише 28 років. Втім, це, звичайно, справи давно минулих днів.

Набагато пізніше, у середині минулого століття, жінок, які народжували першу дитину у віці старше за 24 роки, офіційна медицина називала старородящими. Потім межі зсунулися, і ідеальним віком для народження первістка стали рахувати не вік 18-22, а вік 20-25 років. Потім лікарі заговорили про те, що до 30 років жінка може народжувати першу дитину без яких-небудь побоювань.

А поняття "старородяща жінка" з 24-річного віку спочатку відсунулося на 28-річний, потім – на 30-річний, а потім зникло зовсім.

Зараз жінок після 35 років називають "віковими першородящими", а пологи в сорок років перестають бути чимось диким.

За статистикою, жінок, що народили першу дитину у віці між 30 і 40, зараз стало в 3 рази більше, ніж двадцять років тому, а середній вік першородящих жінок в Росії наблизився до 30 років.

Пошесть пізніх пологів – називатимемо так пологи після 30-35 років – почалося в 70-е роки минулого століття. За цей час число породіль серед жінок 35-39 років зросло на 90%, а мам, що народжують дитину в 40 років і пізніше, стало на 87% більше.

Частково "мода" на пізні пологи прийшла до Росії із заходу – з Європи і Америки, де прийнято виходити заміж після 30 років, і ще пізніше народжувати першу дитину.

Це пояснюється тим, що жінка повинна знайти себе в житті, зробити кар’єру, повністю реалізувати свої потенціали, і тільки потім з усією відповідальністю підходити до моменту народження малюка.

Джерело: akusherstvo.policlinica.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...