Післяпологовий період

Післяпологовий періодПІСЛЯПОЛОГОВИЙ ПЕРІОД– це період, протягом якого у народившої закінчується зворотний розвиток ( інволюція ) тих органів і систем, які піддалися змінам у зв’язку з вагітністю і пологами.

При обстеженні жінки протягом нормального післяродового періоду виявляється наступне: висота стану дна матки відразу після виділення посліду розташовується на 4 см нижче за пупок, наступного дня унаслідок відновлення тонусу м’язів промежини дно матки декілька підводиться і знаходиться на рівні пупка.

На 4-у добу після пологів дно матки звичайно визначається на середині відстані від пупка до лона. На 8-9-й день після пологів дно матки знаходиться на рівні лона або на пару сантиметрів вище за нього. Таким чином, в середньому в добу дно матки опускається на 2 см.

Форма матки в процесі інволюції також зазнає ряд змін. Відразу після пологів відбувається значне скорочення матки, внаслідок чого матка стає кулеподібною, дещо сплюснутою в передньозадньому напрямі.

При вивченні подовжнього розрізу матки форма тіла матки до третіх діб після пологів наближається до кулеподібної, до п’ятої доби – до овальної, а до кінця тижня після пологів у більшості жінок матка приймає характерну грушовидну форму.

Таку докладну інформацію про післяпологову матку, крім зовнішнього огляду, дає ультразвукове дослідження. Одержані дані оцінюються лікуючим лікарем, і за наявності яких-небудь відхилень від норми призначається лікування.

При нормальному перебігу післяпологового періоду вміст порожнини матки під час ультразвукового дослідження представлений невеликою кількістю кров’яних згустків, які на 1-3-ю добу визначається у верхніх відділах матки. До 5-7-ї доби кількість їх зменшується, і вони визначаються вже ближче до внутрішнього зіву – виходу матки. При цьому порожнина матки має щілиновидну форму.

За відсутності післяпологових ускладнень, а також при нормальних ультразвукових параметрах дослідження матки жінку виписують із стаціонару під подальше спостереження лікаря жіночої консультації.

Ускладнення після пологів та їх діагностика:

Найчастішими післяпологовими ускладненнями є:

· субінволюція матки ( сповільнений зворотній розвиток матки );

· післяпологові кровотечі;

· післяпологовий ендометрит – запалення слизистої оболонки матки;

· неспроможність ( розходження ) швів на матці ( після оперативних пологів ).

Проведення УЗ-ДОСЛІДЖЕННЯ дозволяє знизити ризик розвитку післяпологових ускладнень у декілька разів.

Джерело: missfit

Поділитися в...

Вас може зацікавити...