Післяпологовий бандаж – як правильно вибрати?

Післяпологовий бандаж як правильно вибратиНародження дитини – довгоочікувана подія, яка, звичайно ж, змінює жінку, змушуючи її пристосовуватися до себе «іншої». Особливо це стосується матусь, які пережили кесарів розтин. Обвислий живіт, болі в попереку поєднуються з нестерпними болями при будь-якому різкому русі, сміху і навіть глибокому зітханні. Сильне знеболююче могло б полегшити всі ці симптоми, але ці ліки протипоказані під час лактації.
Якщо у жінки був плановий кесарів розтин, то гінеколог зазвичай заздалегідь радить придбати післяпологовий бандаж. Це незамінна річ для вирішення всіх перелічених проблем. Жінки, які пережили природні пологи, також купують післяпологовий бандаж, щоб прискорити процес скорочення матки і втягнути живіт. Є кілька типів післяпологового бандажа:
1. Універсальний бандаж підійде для всіх жінок, бажаючих зняти навантаження з попереку або підтягти живіт. Одягається широкою стороною на живіт і закріплюється на спині. Такий бандаж не має протипоказань.
2. Бандаж-пояс може стати наступним бандажем, коли через кілька тижнів можна буде зайнятися фітнесом і дозволити собі невеликі навантаження.
3. Бандаж-трусики зручний у використанні, добре втягує. Може носитися під одягом. Не рекомендується надягати такий бандаж в перші дні після пологів, щоб не перешкоджати вільному виділенню лохій з піхви.
4. Бандаж-грація – красивий виріб, яке формує ідеальний силует і добре підтримує спину.
Бандаж-труси і бандаж-грація особливо рекомендуються жінкам, які пережили кесарів розтин. На жаль, після таких пологів довше приходять «в форму» через заборону і болі, тому бандаж, який можна носити під одягом, – справжня знахідка.
Як довго можна носити бандаж?
Бандаж – це медичний виріб, що має показання до застосування. Як тільки проблема зникає, бандаж слід відмінити. Треба пам’ятати, що щільна тканина виробу може призвести до перегріву поверхні шва або викликати роздратування, якщо бандаж стикається зі шкірою. Тут варто звернути увагу на матеріал. Бажано, щоб внутрішня поверхня була з бавовни. Крім того, постійне носіння бандажа знімає навантаження з преса, м’язи живота можуть залишитися слабкими. Бандаж носять днем, знімаючи на ніч. В середньому це становить близько дванадцяти годин з перервами хвилин на п’ятнадцять через кожні три години. Через два-три тижні після пологів бандаж можна використовувати рідше або зняти зовсім, якщо пологи були природні. Після кесаревого розтину бандаж рекомендується носити до трьох місяців, так як він істотно полегшує життя жінки в цей період.
Звернувшись до свого гінеколога, завжди можна отримати пораду про те, як вибрати післяпологовий бандаж, як довго і в який час його носити. Найефективніший підхід – індивідуальний! Його можуть забезпечити тільки фахівці.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...