Виділення після пологів

poslerodovВ організмі жінки після пологів відбуваються серйозні зміни. Спостерігаються післяпологові виділення, які називаються лохії. Таким чином після народження дитини матка відновлюється і очищається. Виділення ці нагадують менструацію. Лохії стають менш рясними, а також міняють свій колір з червоного на рожевий або блідо-жовтий у міру відновлення розмірів матки.

Як довго тривають післяродові виділення 

Після народження малюка такі виділення в одних жінок можуть тривати 2-3 тижні, у інших же можуть продовжитися і на 6-8. Якщо ви перевтомитеся (що не рідкість у перші дні після народження дитини), то кров’янисті виділення можуть відновитися, а це очевидний сигнал того, що слід зменшити навантаження (нехай частину хатніх обов’язків візьме  на себе хтось із ваших близьких).

Що необхідно робити 

Слід запастися певною кількістю прокладок. Пам’ятайте про те, що користуватися тампонами не рекомендується перші 6 тижнів після пологів. Тампони можуть стати причиною інфекції, оскілки є висока ймовірність занесення бактерій у матку, яка загоюється.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Слід звернутися до лікаря, якщо:

післяродова прокладка просочується протягом години;

 на четвертий день виділення стали яскраво-червоними і не припиняються навіть у той момент, коли ви лежите;

 після першого тижня виділення  залишаються яскраво-червоними та рясними;

 у виділеннях містяться великі кров’яні згустки;

 піднялася температура;

 присутній неприємний запах;

 ви відчуваєте болі внизу живота

 симптомами надмірної крововтрати можуть бути запаморочення, нудота, бліда шкіра, тахікардія.

До речі, післяпологовий період характеризується активним скороченням матки, тому жінки, які годують грудьми, швидше переживають період кровотечі, оскільки матка при годуванні починає скорочуватися сильніше і швидше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...