Післяпологові шви: терміни загоєння, особливості догляду

Післяпологові шви: терміни загоєння, особливості догляду
Перші тижні мами після появи малюка на світ наповнені щастям спілкування з новонародженим. Однак практично ніколи не вдається уникнути обставин, які затьмарюють гарний настрій. «Скільки заживають шви після пологів?» – питання, яке цікавить багатьох молодих мам. Цей період може залежати від декількох факторів, розглянемо найпоширеніші з них:

• техніка накладення;

• використані матеріали

• спосіб життя молодої мами;

• фізіологічні особливості організму.

Найчастіше загоєння швів після пологів, становить від одного до двох тижнів. Якщо вони накладені з металевих скоб, на їх розсмоктування потрібно більше двох тижнів. Для повного загоєння великих швів може знадобитися до 3 місяців.

Відповісти на питання, через скільки розсмоктуються шви після пологів, може лікар з урахуванням особливостей організму породіллі і де проходили пологи. Припустимо коли жінки народжували в США шви накладали з матеріалів які моментально затягували поріз. Найчастіше дискомфорт безслідно зникає на другому місяці після вагітності. Що стосується хворобливих відчуттів, вони стихають вже після першого тижня. Але може залишитися живіт після пологів.

Які бувають післяпологові шви:

• Зовнішні шви накладаються часто після кесаревого розтину під анестезією. Як показує практика, вони перестають турбувати після двох тижнів. Прискорити процес загоєння можна, дотримуючись правил гігієни і рекомендацій лікаря по догляду за собою.

• Внутрішні накладаються на пошкоджені тканини вагінальних стінок, шийки матки. Шви не вимагають особливого догляду і практично ніколи не викликають болю і дискомфорту. Однак якщо жінка відчуває дискомфорт навіть через 3 дня, потрібно відвідати лікаря. Після обстеження він дасть прогноз, скільки заживають внутрішні шви після пологів.

Щоб прискорити загоєння і запобігти ускладненням, потрібно регулярно обробляти шов антисептичними засобами, використовувати нижню білизну з натуральних тканин. Те, як довго заживають шви після пологів, залежить від активності жінки. У перші дні рекомендується вести малорухливий спосіб життя. Сідати – тільки на жорстку поверхню. Продумати це при поверненні додому з пологового будинку. Якщо молода матуся виписується в перші ж дні, краще розташовуватися на задньому сидінні автомобіля напівсидячи або напівлежачи.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...