ПІСЛЯПОЛОГОВА ДЕПРЕСІЯ: ФАКТОРИ РИЗИКУ

Післяпологова депресія може трапитися у будь-якої жінки. Тригером, який може її запустити, виступають найрізноманітніші події та явища – від вагітності, яка важко протікала до фінансової нестабільності. Важливо розуміти, що післяродова депресія – не вигадка, і варто бути напоготові, щоб оцінити і по можливості усунути фактори ризику – як зовнішні, так і внутрішні – ще до пологів.

Якщо у вас або навіть у ваших родичів в анамнезі вже була депресія (неважливо – післяпологова або звичайна), ви автоматично потрапляєте до групи ризику, і маєте всі шанси заробити розлад психіки після народження дитини. Тому бажано ще до пологів зустрітися з психотерапевтом і обговорити з ним можливі шляхи вирішення проблеми.
Будь-які події, які виходять з-під контролю під час вагітності або пологів, можуть запустити післяпологову депресію (наприклад, важкий токсикоз в першому триместрі або нудота протягом всієї вагітності, безсонні ночі, а також передчасні пологи, екстрений кесарів розтин).

На емоційний стан після пологів впливає і наявність або відсутність допомоги та підтримки з боку рідних і близьких. У жінки, яка змушена проводити наодинці з дитиною більшу частину доби, ризик післяпологової депресії вище, ніж у тієї матері, якій допомагають дбати про новонародженого.

Наступна причина післяпологової депресії пов’язана з попередньою: ймовірність розладів підвищується, коли в родині, де очікується поповнення, часто виникають конфлікти, спалахують сварки і трапляються скандали. Народження дитини в такому випадку не варто розглядати як потенційну можливість налагодити відносини.

Несподівано, але факт: завищені очікування і нереалістичні уявлення про післяпологовий період також можуть виявитися причиною депресії. Особливо ризик заробити психологічний розлад на фоні перфекціонізму схильні жінки, які очікують первістка.

Труднощі з налагодженням грудного вигодовування, вимушена відмова від лактації або нетривале годування грудьми значно підвищують ймовірність розвитку депресії. Однак якщо депресія вже почалася, повторні спроби налагодження грудного вигодовування можуть її лише погіршити. Крім того, на тлі прийому антидепресантів ГВ часто забороняють, а на збереження лактації шляхом зціджування молока у жінки може просто не бути сил.

Фінансові труднощі, які виникли у майбутніх батьків безпосередньо перед народженням дитини можуть зіграти одну з вирішальних ролей у виникненні післяпологових розладів. Необов’язково, що це буде серйозна депресія, але мама в обмежених фінансових обставинах цілком може зануритися в пригнічений стан.

Тому для того, щоб уникнути післяпологової депресії, радимо звернути увагу на описані фактори її появи, і зробити все можливе, аби ця проблема обійшла вас стороною!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...