Пієлонефрит при вагітності. Симптоми

Пієлонефрит при вагітності. СимптомиПід час вагітності можуть відбуватися функціональні зміни в сечовій системі, які проявляються у значному розширенні сечостатевої системи та сечовивідних каналів.

Починаються такі зміни в першому триместрі і можуть досягти абсолютного максимуму на 28 – 30-мутижні і зберігатися протягом 12-15 тижнів після пологів. У розширеній сечостатевій системі замість 4-5 мл. сечової рідини може скупчуватися близько 150-200 мл. і більше. Сечовивідні канали у верхній частині можуть петлеподібно згинатися і досягати в діаметрі 250 мм. Ці зміни найчастіше виражаються на правій стороні тіла, тому що матка в цей період вагітності має тенденцію відхилення в праву сторону. Один з російських урологів А. П. Фрумкін визначив, що жіночі сечовивідні канали під час вагітності можуть рости. Вони стають ширшими і довшим. З 10 – 14 -го тижня вагітності може знижуватися м’язовий тонус, скорочується активність сечовивідних каналів. Перед пологами зазвичай настає стабілізаційний період. Слизова оболонка каналів може стати дуже набряклою, а м’язова оболонка потовщується. Ці зміни майже такі ж, як і в м’язах матки і піхви.

Вкрай рідко при вагітності може настати практично повне здавлювання сечовивідних каналів. Можливе утруднення сечовипускання, часом нетримання і навіть застій сечі. Тому жінки при вагітності схильні до циститу, а також до розвитку хворобливого пієлонефриту.

Пієлонефрит – особливе захворювання самих верхніх відділів сечової системи, тобто нирок і ниркової чаші. Гострий пієлонефрит зазвичай можна зустріти у 12% жінок,найчастіше при першій вагітності, особливо в другій половині (на 22 – 26-му тижні ). Симптоми захворювання: підвищення температури тіла до 39-40 °, озноб,головний біль, загальне нездужання, болі в кінцівках. Можлива поява гострої нудоти, блювоти. Дуже часте хворобливе сечовипускання, сильний біль в поперековому відділі і між ребер.

Пієлонефрит негативно впливає на перебіг всієї вагітності та стан плода. Невиношування плоду при захворюванні – близько 30 % за рахунок виникнення передчасних пологів. Перинатальна смертність може становити 25-30%.

Київська школа астрології пропонує всім києвлянам пройти курси астрології та тарології. По закінченню курсів видаються дипломи та сертифікати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...