Підвищення температури при прорізуванні зубів у дітей

zubkiПрорізування зубів починається десь із шести місяців, але бувають випадки, коли воно настає раніше. У цей період дитина стає більш нервовою і примхливою, може відмовлятися від їжі, особливо від гарячої, швидко стомлюється, спостерігається послаблення стільця і підвищення температури.

Підвищення температури на зуби у дітей 

Побутує думка, що підвищення температури викликане безпосереднім процесом прорізування, пояснюючи це тим, що в цей час знижується імунітет, і дитина легко підхоплює будь-яку інфекцію. Ця думка підтверджується тим фактом, що температура може підвищуватися не на кожен зуб.

Однак це не зовсім правильно. Коли ріжеться зуб, ясна запалюються, як наслідок, знижується імунітет і підвищується температура, але підвищується вона саме через запалення в яснах. Найчастіше в цей період температура досягає 37,5 – 38 градусів, в досить рідкісних випадках температура на зуби може досягти 39 градусів. У цьому випадку необхідно не тільки проконсультуватися з лікарем, а й уважно поспостерігати за малюком, можливо, що причина такого підвищення не тільки в зубах, але і в якій-небудь інфекції або вірус.

Температура в процесі прорізування не грає особливої ролі, тому її можна збивати, хоча фахівці не радять це робити до 38 градусів. У цей важливий період прорізування зубів батьки всіляко повинні допомагати малюкові, ні в якому разі не можна забороняти йому «чесати» ясна, якщо він використовує для цього не призначені предмети, то просто замініть їх на прорізувач. Можна перед прийомом їжі робити масаж ясен, який знижує дискомфорт і полегшує прийом їжі. Малюку потрібно приділяти більше уваги, відволікаючи від неприємних відчуттів. І пам’ятайте, що температура на зуби – нормальна частина процесу, і це не повинно вас лякати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...