ПІДТРИМКА ВОДНОГО БАЛАНСУ ОРГАНІЗМУ: 5 ПОМИЛОК

Здавалося б, що може бути простіше: пий більше води, ось і все. Звичайно, ця порада допомагає, але ось кілька поширених помилок, які ми часто робимо, навіть не підозрюючи про це.

Хто сказав, що чай і кава – це погано?

Вкрай широкого поширення набуло уявлення про те, що кава і чай зневоднюють організм, оскільки містять кофеїн. Проте дієтологи в один голос кажуть – це міф. Дійсно, кофеїн може грати роль діаретика, що сприяє виведенню рідини, однак самі напої повністю компенсують ці можливі втрати. Іншими словами, краще пити каву, ніж страждати від спраги.

Дехто п’є воду тільки під час тренування

Навіть якщо ви регулярно робите по кілька ковтків води під час занять в спортзалі, у вас може виникнути головний біль – тільки тому, що ви заздалегідь не забезпечили організм вологою. Щоб уникнути неприємних ускладнень, приблизно за півгодини до занять слід випити не менше 240 мл води, радять експерти.

Нечасте споживання рідини

Воду слід пити, як тільки починає відчуватися спрага. Але не думайте, що організм потребує рідини тільки в спортзалі або коли ви перебуваєте на вулиці в спеку. Пити воду слід і під час сидячої роботи. Експерти радять робити це постійно – дрібними ковтками протягом дня. Ігнорування цієї рекомендації загрожує, зокрема, каменями в нирках.

Спрага приймається за потребу в їжі

Пийте воду щоразу перед їжею, щоб уникнути нападів голоду. Багато людей занадто часто плутають спрагу з голодом, кажуть дієтологи. А тому заведіть собі звичку багато пити і під час їжі, щоб запобігти переїданню. І не забувайте ставити перед сном пляшку з водою біля свого ліжка. Вранці насамперед поповніть водний баланс, і прекрасне самопочуття забезпечено вам на цілий день.

Міф про 8 склянок води

Настав час відправити цей міф на смітник. До речі, в дійсності Інститут медицини США в якості добової норми називає трохи більше 11 склянок рідини, але фахівці нагадують: потреба конкретної людини індивідуальна. Точна кількість необхідної води залежить від зросту і ваги. А оскільки ми отримуємо воду також з фруктів і овочів (до речі, одне яблуко пристойного розміру дає нам чи не склянку рідини), то багато пити не треба, особливо тим, хто віддає перевагу рідкій їжі. В цілому, визначити індивідуальну потребу досить просто: розділіть свою вагу на 2, і ви отримаєте рекомендовану добову дозу в унціях (в одній унції – 28,3 мл).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...