Підняття життєвого тонусу

Підняття життєвого тонусуБезсумнівно, багато людей хотіли б підняти життєвий тонус і відчути себе бадьорими і енергійними. А ось такими ознаками як слабкість, сонливість і апатія, мабуть, ніхто не буде радий – вони є нашими головними ворогами досягнень кожної з сфер життя, а також призводять до проблем зі здоров’ям. Життєвий тонус обумовлюється впливом таких чинників як: режим дня, харчування, наявність шкідливих звичок, а також фізичних навантажень і стресів.

Шлях до підвищення життєвого тонусу почати варто з коригування режиму сну. Якщо ви любитель засиджуватися допізна, а вставати ближче до полудня, то вам необхідно кардинально переглянути свій режим. Лягати потрібно з десятої до одинадцятої години вечора, а вставати – з шести і до восьмої ранку, причому найбільш сприятливою умовою буде для організму – вибрати один і той же час як для відходів до сну, так і для пробудження. Тоді ваш організм запрацює як годинник, а вранці вам навіть не доведеться заводити будильник, так як організм звикне прокидатися в один і той же час.

Якщо є можливість, можна виділити час також на денний сон, він забезпечить підвищення продуктивності роботи. Однак тривалість такого сну не повинна становити більше години. Потім, після пробудження, слід випити склянку чистої води. Вона необхідна для відновлення водного балансу. Вода відшкодує втрачену під час сну рідину, а також запустить травну систему.

Не забувайте і про ранкову зарядку. Вона розбудить організм і приведе його в стан неспання. Тренуйте свій організм невеликими фізичними навантаженнями – це може бути будь-який цікавий для вас вид спорту: біг, плавання, велопрогулянка, піша прогулянка і так далі. Після фізичних навантажень корисний контрастний душ. Не лінуйтеся – при сидячій або малорухомої роботі робіть перерви для того щоб розім’ятися.

Стати енергійним і бадьорим не вийде, якщо харчуватися «як доведеться». Харчування відіграє значну роль у піднятті тонусу людини. Не варто переїдати – їжте в міру. Після прийому їжі повинно залишатися легке відчуття голоду, інакше ви будете відчувати важкість у шлунку і сонливість. Який же тут може бути бадьорий настрій? А от зниження продуктивності роботи вам, мабуть, забезпечено.

Не забувайте вживати овочі, фрукти, а також горіхи і злаки. Відмовтеся від шкідливих звичок, таких як вживання алкоголю і куріння. Ніякої користі вони вже вам точно не принесуть, а от побічні негативні ефекти можна перераховувати дуже довго. Також в боротьбі за життєвий тонус допоможуть психологічні методи.

Намагайтеся не сприймати близько до серця всі проблеми. Адже наше життя повне спадами настрою і різними невдачами. Але не можна зациклюватися на поганому. Адже хорошого в житті не менше, вчіться помічатися приємні дрібниці, які вас оточують, і акцентувати свою увагу саме на них, тоді й життя стане налагоджуватися разом з підвищенням вашого тонусу.

Постарайтеся самостійно знайти свій особистий спосіб боротьби з депресією і нудьгою. Це може бути що завгодно – рибалка, музика, читання, масажні процедури, спорт, мистецтво. Кожен повинен вибрати те, що йому буде до душі. Починайте з малого – почніть з якогось одного з перерахованих способів підняття життєвого тонусу включати в своє життя. Поступово один за іншим додавайте їх в свої звички, ви будете відчувати, як енергії стає більше, а життя набуває яскраві насичені відтінки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...