• Без категорії

Підгузки: як вибрати?

Як підібрати підгузки для немовляНа світ скоро має з’явитися маля. Майбутні батьки, а також їх близькі старанно готуються до цієї радісної події. «Бувалі» мами знають, що придбати дитячі речі краще заздалегідь, особливо ті, які знадобляться в перші дні і місяці життя малюка. Список цих речей досить об’ємний, тому хочеться зупинитися лише на одному невеликому, але дуже важливому його пункті. Отже, поговоримо про підгузки.

В даний час багаторазові підгузки можна розглядати як архаїзм: зараз їх практично не використовують. Цьому є свої логічні пояснення. Адже такий підгузок являє собою складену в декілька шарів тканину або марлю. Їхня перевага в порівнянні з одноразовими підгузками тільки в тому, що їх можна попрати і потім знову використовувати. Тільки всмоктуюча здатність їх дуже низька, і такі підгузки доведеться дуже часто змінювати, а якщо ситуація цього зробити не дозволяє, то тривале перебування малюка в такому підгузку може спровокувати розвиток запрілостей (запалення шкіри в складках, що виникає при терті вологих поверхонь). Шкіра немовляти, особливо новонародженого, дуже ніжна, а поява запрілостей підвищує ризик проникнення через шкіру інфекцій. Можливий і розвиток так званого «пелюшкового дерматиту». Тому для новонароджених і дітей перших місяців життя краще використовувати одноразові підгузки.

Недоліком одноразових підгузків можна вважати їх вартість, але на ринку зараз представлено таке розмаїття, що можна підібрати прийнятні за якістю і ціною.

Одноразові підгузки істотно полегшують життя молодій мамі, і зараз мало хто уявляють без них трудомісткий процес догляду за малюком. Давайте розберемося, як вони «влаштовані».

Шар перший – внутрішній шар підгузка вільно пропускає вологу. Зазвичай він виготовляється з м’якого нетканого матеріалу. Іноді на цей шар у вигляді смужок наноситься крем, що захищає ніжну шкіру немовляти від вологи. При контакті зі шкірою дитини крем тане, утворюючи тонкий невидимий захисний шар. До складу крему зазвичай входять вазелін, стеариновий спирт і рослинні добавки. На вбираючі властивості підгузка крем не впливає.

Шар другий – всмоктуючий. Як правило, він складається з целюлози з додаванням спеціального кристалічної гелеутворюючої речовини (адсорбенту). Ця речовина і поглинає рідину, вага якої в 50 і більше разів більше його власної ваги. Саме розподілом адсорбенту розрізняють моделі підгузків, призначені для хлопчиків і дівчаток. У моделях для хлопчиків вбирає речовина міститься у верхній частині, а в моделях для дівчаток – посередині і ззаду. Є й універсальні моделі, де адсорбент розташовується рівномірно: у багатьох таких підгузків внутрішній шар забезпечений додатковими волокнами целюлози, які рівномірно розподіляють рідину всередині. Такі моделі зазвичай бувають більш тонкими (хоча вбираючі властивості від цього не стають гіршими).

Шар третій – непромокальний. У найпростіших підгузків він буває виготовлений з поліетилену. В даний час міцну позицію займають більш вдосконалені, так звані «дихаючі» підгузки. На їх поверхні розташовані дрібні отвори – мікропори. Такі підгузки також надійно захищають постіль і білизну малюка від рідини, але більш гігієнічні. На дотик їх поверхня нагадує бавовняну тканину.

Зупинимося на такій деталі підгузків, як застібки. Вони можуть бути різного ступеня складності та надійності. Звичайні клейкі застібки (що працюють за принципом скотча) розраховані на одноразове використання (тобто якщо ви знімете підгузок з малюка, то, цілком можливо, не зможете застебнути його знову). Крім того, такі застібки приходять в непридатність, коли на них потрапляє крем або присипка. Багаторазові застібки (подібні тим «липучках», які бувають на взутті) позбавлені цих недоліків.

З’явилися підгузки, які забезпечують додатковий захист від протікання. Цьому сприяють еластичні манжети навколо ніг і еластичний пояс на талії, а також «бар`єрчик »з м’якого затримуючого вологу матеріалу всередині.

Сучасні одноразові підгузки абсолютно безпечні для будь-якої дитини. Проте їх використання часом стає предметом полеміки, особливо якщо мова йде про хлопчиків. Найбільше мами бояться розвитку так званого «парникового ефекту», нібито виникає під наповненим одноразовим підгузком, а це, на їхню думку, веде до постійного перегріву статевих органів і згодом викликає чоловіче безпліддя. Численні дослідження західних і вітчизняних фахівців показують, що температура під мокрим тканинним (багаторазовим) підгузком значно вище, ніж усередині одноразового. Ще більше ця різниця збільшується, якщо підгузок «дихаючий», а такі і треба використовувати. Крім того, не можна не враховувати, що покоління дітей, яке виросло на перших одноразових підгузках, вже давно обзавелося власним потомством, і вчені не виявили зростання серед них чоловічого безпліддя. Так що приводу для занепокоєння немає, тим більше що якість сучасних одноразових підгузків знаходиться на дуже високому рівні.

Декілька порад

Не купуйте кілька пачок підгузків «про запас», якщо ця марка не випробувана вами на практиці: згодом ви самі зможете визначити, в яких малюкові комфортніше. Критерій того, що саме ці підгузки підходять вашому малюкові, – чиста шкіра без ознак попрілостей, запалення, алергії.

Необхідно знати вагу своєї дитини; при покупці підгузка обов’язково звертайте увагу на маркування, зазначене на упаковці. Не варто купувати як занадто маленькі, так і занадто великі підгузки: маленькі швидко наповняться. Крім того, маленькі підгузки натруть дитині шкіру, а великі будуть недостатньо щільно прилягати до тіла, і волога може потекти в утворившийся зазор.

Купуючи підгузки, зверніть увагу на термін придатності: прострочені підгузки купувати небезпечно (з часом якість адсорбенту погіршується).

Одягаючи на дитину підгузок, простежте за тим, щоб оборка, розташована внизу, не підвернулася всередину, інакше підгузок може «протекти».

Ні в якому разі не тримайте дитину в підгузку постійно. Підгузок обов’язково треба поміняти після того як у дитини був стул, після сну і після прогулянки. Міняючи підгузок, залиште малюка голеньким на кілька хвилин. Зберігати підгузки слід в сухому прохолодному місці (у жодному разі не у ванній кімнаті і не на кухні, де великі перепади температури і висока вологість).

Не варто експериментувати, постійно змінюючи марки підгузків, адже деякі моделі можуть викликати у малюка алергію. Якщо підгузки, які ви використовуєте, не викликають почервоніння шкіри та інших тривожних симптомів, користуйтеся ними постійно. Якщо ж з якихось причин потрібно скористатися новою маркою замість звичної, то не варто відразу надягати такі підгузки на тривалий час, щоб запобігти розвитку алергії.

Ніколи не давайте дитині пограти підгузком! Якщо адсорбент висиплеться з порваного підгузка і потрапить малюкові в рот, наслідки можуть бути плачевними – розлади травлення, болі в животі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...