Підготовка до вагітності

Підготовка до вагітностіСучасна екологія, ритм життя, стрес – все це може позначитися на перебігу вагітності, здоров’я плоду. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, про вагітність варто подумати заздалегідь, підготувавши до цієї важливої події своє тіло і думки.

Здоров’я майбутнього дитинчати залежить не тільки від стану здоров’я мами, але і від тата. Тому, підготовка до вагітності повинна проходити з обох сторін.

Підготовка майбутньої мами

Задуматися про своє здоров’я варто хоча б за рік до планованого зачаття. Протягом цього року вам належить зробити чимало змін у своєму усталеному ритмі життя, в звичках. Не забувайте про медичні перевірки у лікарів, про здачу аналізів.

 1. Шкідливі звички. Кожна з нас знає, що сигарети, спиртні напої та наркотичні речовини не можна ставити в одне поняття з вагітністю. Тут доведеться вибирати: або здоров’я дитини, або задоволення власних слабкостей.
 2. Вага. Важливу роль при вагітності грає вага. Її недолік або надлишок може спричинити за собою проблеми із зачаттям. В ідеалі варто звернутися до дієтолога, який допоможе підібрати дієту саме для вашого організму. Зараз важливо, щоб ви отримували всі необхідні мікроелементи і вітаміни.
 3. Спорт. Треновані м’язи живота, спини і сідниць дозволять вам легше перенести пологи, а в післяпологовий період – швидше повернутися в колишні форми.
 4. Медикаменти. Деякі лікарські препарати здатні знижувати репродуктивну функцію. Зверніться до лікаря за більш легкими ліками.
 5. Хронічні захворювання. При ряді хронічних захворювань вам потрібно більш ретельне спостереження лікаря при вагітності. Необхідно звернутися до лікаря, який допоможе привести стан здоров’я до максимально стабільного до моменту зачаття.
 6. Контрацепція. Тепер ваші «кращі друзі» – презервативи. Гормональні препарати лише ускладнять процес зачаття. Відмовитися від них варто хоча б за три місяці до моменту “Х”.
 7. Відвідування лікарів. Йдеться про ряд фахівців: гінеколог, стоматолог, при необхідності зробіть щеплення.
 8. Аналізи. Перевіртеся на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом. Також належить здати аналізи на групу крові.

Підготовка майбутнього тата

Здоров’я малюка самим прямим чином стосується і стану здоров’я батька. Неякісна сперма може призвести до розвитку самих різних вад у плода. Щоб уникнути подібного, чоловікові варто хоча б за три місяці почати готувати свій організм до зачаття.

 1. Знову-таки, перше місце віддаємо шкідливим звичкам. Знайдіть у собі сили відмовитися від них хоча б до того моменту, як побачите дві смужки на тесті. За три місяці організм зможе повністю очиститися від шкідливого впливу сигарет і спиртного.
 2. На репродуктивну функцію чоловіків впливає неправильний спосіб життя, шкідлива їжа. Перейдіть на тушковану, варену і запечену їжу, відмовтеся від шкідливих газованих напоїв, займайтеся легким спортом.
 3. Також варто уникати перегріву яєчок. Тобто, доведеться на якийсь час відмовитися від походів в лазні і сауни, від тривалих ванних процедур. Прикупіть нижню білизну з натуральних тканин, які дозволять дихати статевим органам.
 4. Як і жінці, чоловікові обов’язково варто звернутися до медпрацівників. Майбутньому татові необхідно відвідати уролога, здати аналізи (в тому числі і на інфекції, що передаються статевим шляхом), дізнатися свій резус і групу крові.

Як тільки пара пройшла повну підготовку до зачаття і готова в «бій», варто пам’ятати один момент: між статевими актами повинно пройти хоча б два-три дні. За цей період відбувається дозрівання сперматозоїдів, підвищується якість сперми, збільшуються її обсяги.

Сподіваємося, що наші поради посприяють вдалому зачаттю, легкої вагітності та пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...