Підготовка до вагітності

Підготовка до вагітностіЗ настанням вагітності організм жінки починає працювати зовсім не так, як до цього. Адже тепер він працює за двох. Це свого роду стрес, тому всі життєво важливі органи: серце, нирки, печінка працюють на максимумі. У більшому напруженні працює нервова, імунна системи. А в ендокринній, гормональній системі напруження проста колосальне.

Організм всі свої резерви направляє на підтримку життєдіяльності нового комплексу "мати-плацента-плід". За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, здорова жінка повністю відновлюється після пологів не раніше, ніж через рік, і повторну вагітність їй можна рекомендувати тільки через два роки після попереднього зачаття.

Виходячи з цього всі свої сили ви повинні направити на підготовку до майбутньої вагітності, добре і раціонально харчуватися, повністю відмовитися від шкідливих звичок, а також настроїтися психологічно. Готуючись до вагітності жінці рекомендується обстежуватися у акушера-гінеколога, який проведе вам тести функціональної діагностики, що направлені на вивчення вашого гормонального, а саме естрогенного фону, призначить ультразвукове дослідження органів малого тазу (матка, яєчники).

Він, окрім цього, призначить ще специфічні гормональні тести, зверне увагу на інфекції. Особливо групи TORCH (токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус, герпес-віруси), адже вони під час вагітності викликають дуже неприємні, а іноді і летальні результати.

Окрім вищеперелічених обстежень так само важливо пройти:

· імунологічне обстеження;

· виявлення аутоантитіл при невиношуванні вагітності і безплідності;

Гормональне обстеження:

1. Гормони репродуктивної системи (в основному здають ті, у кого проблеми із зачаттям, якщо ж вагітностей і спроб зачаття не було, можна ці аналізи поки відкласти):

· ЛГ (лютеїнізуючий гормон, лютропін) (LH);

· Пролактін (prolactin);

· Прогестерон (progesterone);

· Естрадіол (Е2) (estradiol);

· ФСГ (фолікул-стимулюючий гормон, фолітропін) (FSH);

· Тестостерон (testosterone);

· 17-гідроксипрогестерон (17-ВІН прогестерон) (17-OH-progesterone);

· Дегідроепіандростерон-сульфат (ДЕА-С) (dehidroepiandrosterone-sulfate);

2. Визначення функції щитовидної залози (обов’язково перевірятися тим, у кого з нею проблеми):

· ТТТ (тиреотропний гормон, TSH);

· Тіроксин (Т4) загальний;

· Тіроксин (Т4) вільний;

· ТГ (тиреоглобулін);

· Трійодтіронін (ТЗ) загальний;

· Трійодтіронін (ТЗ) вільний;

· ТСГ (тіроксин — зв’язуючий білок);

· Антитіла до рецепторів ТТГ;

3. Інші гормони (якщо проблем не було, ці аналізи можна поки також не здавати):

· Інсулін;

· Проінсулін;

· АТ до інсуліну;

· Паратгормон;

· С-пептид;

· Остеокальцин;

· Кальцитонін;

· 17-кетостероїди (сеча) (17-КС); + Кортізол (іноді стисло позначається як "F");

Для чоловіків. Здоров’я батька також дуже важливе. Хоча не багато хто замислюється про своє репродуктивне здоров’я. Але ні в якому випадки не слід забувати про те що багато хвороб проявляють себе дуже пізно, і потім лікарі просто розводять руками. Навіть хвороби, перенесені в дитинстві, можуть залишити свій відбиток на репродуктивному здоров’ї чоловіка, наприклад епідемічний паротит.

Сперма також виступає прекрасним живильним середовищем для розмноження мікроорганізмів, а у зв’язку з особливостями будови чоловічої уретри, такі інфекції часто стають нерозпізнаними і ведуть до розвитку хронічних простатитів. Крім того, багато чоловіків мають шкідливі звички, що теж негативно відображаються на репродуктивній системі. Ми майже не замислюємося про репродуктивне здоров’я, якщо партнерка легко вагітніє. Чоловіку рекомендується обстежуватися у андролога, уролога на предмет хронічного або гострого простатиту.

Також чоловіку може здати спермограму (повний розгорнений аналіз сперми), що дає можливість оцінити здібність чоловіка до запліднення.

Ну ось, все у ваших руках. Зробіть все можливе, що б ваша дитина народилася і виросла здоровим, адже все залежить тільки від вас.

Джерело: ya-zdorov

Поділитися в...

Вас може зацікавити...