ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ – ЦЕ ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Вагітність називають найпрекраснішим часом в житті жінки. Щоб вона радувала ще більше, варто дізнатися нескладні правила підготовки до неї. Чому потрібно приділити особливу увагу, плануючи народження дитини?

Підготовка до вагітності починається за 3-4 місяці. Якщо ви не знаєте, з чого почати підготовку до вагітності, сходіть до терапевта, щоб оцінити стан здоров’я в цілому і здати загальні аналізи. Потім потрібно відвідати гінеколога, він може призначити ряд додаткових аналізів і обстежень. У їх числі обов’язково повинен бути аналіз на антитіла до вірусу краснухи. Якщо у вас немає імунітету до цієї хвороби, лікар порекомендує вам зробити щеплення, адже підготовка організму до вагітності передбачає, що здоров’я майбутньої мами дозволить їй виносити і народити здорову дитину.

Ще один важливий момент – визначення резус-фактора. Якщо ваша кров виявиться резус-негативною, а кров майбутнього батька дитини – резус-позитивною, вам запропонують більш уважно спостерігати за ходом вагітності, щоб уникнути резус-конфлікту.

Якщо у вас є яке-небудь хронічне захворювання, варто відвідати профільного лікаря (кардіолога, ендокринолога або гастроентеролога) і уточнити, чи вимагатиме від вас вагітність особливого режиму. Обов’язково слід записатися на прийом до дантиста: всі проблеми з зубами краще вирішити до вагітності. Підготовка до вагітності повинна включати відвідування якомога ширшого числа лікарів, щоб переконатися в тому, що 9 місяців вагітності пройдуть для мами і майбутнього малюка найкращим чином.

Вагітність – не хвороба, а природний стан організму, тому повністю перекроювати свій спосіб життя, готуючись до неї, не доведеться. Але більш уважно поставитися до себе все-таки варто, адже підготовка до зачаття – справа серйозна. Отже:

Висипайтеся. Від того, як і скільки ви спите, багато в чому залежить загальний стан організму. Дорослій людині необхідно спати 6-8 годин, постарайтеся дотримуватися цього правила.

Більше рухайтеся і займайтеся спортом. Щоб виносити здорового малюка, ваш організм повинен мати достатньо сил. Біг і силові вправи зроблять вас витривалішими, а йога і плавання допоможуть м’язам стати більш гнучкими – це дуже стане в нагоді під час пологів.

Частіше бувайте на свіжому повітрі. Під час прогулянок організм активно збагачується киснем, а ваше самопочуття поліпшується.

Не забувайте давню істину: «Ми – це те, що ми їмо». Період планування вагітності – дуже вдалий час, щоб відмовитися від фаст-фуду і урізноманітнити своє меню, додавши в нього корисні страви. Овочі, фрукти, риба, нежирне м’ясо, горіхи і молочні продукти повинні стати основою здорового раціону.

Відмовтеся від куріння й алкоголю, не зловживайте медикаментами. Крім того, за півроку до планованої вагітності варто припинити прийом контрацептивів.

Те, як скоро настане вагітність, залежить від вашого організму. Іноді це трапляється вже в перші місяці після відміни контрацептивів, а іноді на це може знадобитися півроку або навіть рік. В будь-якому випадку, насолоджуйтесь цим прекрасним станом  і отримуйте задоволення від свого нового статусу!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...