Підбираємо взуття малюку

Підбираємо взуття малюкуПідібрати взуття для малюка – завдання серйозне, але цілком під силу сучасним батькам. При правильному його виконанні ви застрахуєте дитину від можливих захворювань ніжок, найпоширенішою з яких є плоскостопість, а також подаруєте їй безпечну активність.

Ортопеди і педіатри схожі в думці, що перші справжні черевички потрібно купувати, коли малюк добре вже стоїть на ногах, а це приблизно з десяти місяців. У більш ранньому віці взуття потрібне лише для того, щоб ніжки були в теплі. Значить, цілком підійдуть в’язані або тканинні пінетки, взимку – утеплені. А ось, коли малюк ходить, взуття починає виконувати дуже важливу роль. Хороші черевички допомагають правильно формувати дитячу стопу. Для того, щоб вибрати "правильне" взуття, потрібно керуватися наступними підказками.

По-перше, "топики" потрібно приміряти на ніжку малюкові. Тільки на примірці можна об’єктивно оцінити, чи підходить розмір і повнота взуття. Отже, в магазині взуваємо малюка. Пальцем перевіряємо відстань від краю черевика до великого пальця ноги. У ідеалі відстань повинна бути 0,5-1 см. Маленькі дітки дуже швидко ростуть. Через місяць-другий нові і одяг, і взуття вже не підходять.

Багато батьків в цілях економії купують черевики, як мовиться, "на виріст". А робити цього категорично не можна. Взуття не за розміром негативно впливає на розвиток стопи. Ходити в ньому теж дуже незручно, оскільки нога постійно ковзає всередині черевика. Велике значення має форма носка дитячого взуття. Про "гостроносе" взуття забудьте відразу. Якнайкращий варіант – високий круглий носочок. У ідеалі дитина повинна пройтися в черевичках, що купуються. По ході і поведінці малюка відразу стане видно, зручно йому чи ні.

По-друге, знімаємо черевики, а також шкарпетки дитини. Якщо на ніжках залишилися червоні плями, значить, черевики тиснуть і натирають.

По-третє, дивимося матеріал, з якого пошите взуття. Ніжці малюка, як, втім, і дорослих, потрібно дихати, тому черевички повинні бути зроблені з натурального матеріалу. Мабуть, шкіряне взуття – кращий варіант з точки зору гігієни і довговічності.

По-четверте, задник взуття повинен бути достатньо щільним. Краще, якщо він буде трохи товстіший, ніж решта деталей взуття. Це забезпечить посилений захист ноги і хорошу опору.

По-п’яте, розглядаємо підошву. Вона повинна бути м’якою, щоб не сковувати рухів малюка. Фахівці стверджують, що невеликий каблук, 5-7 мм, для дітей теж обов’язковий. Також потрібно вибирати взуття з рифленою підошвою. Вона не ковзає, а значить, не ускладнюватиме і без того непрості перші дитячі кроки.

По-шосте, заглянемо всередину черевичка. Потрібно переконатися, що на внутрішній частині черевика немає складок і швів, які можуть стати причиною ранок на дитячих ніжках. На устілці обов’язково повинен бути супінатор, який сприяє нормальному формуванню зведення стопи. Також подивіться, як всередині закріплені застібки: опуклі або колючі заклепки можуть стати причиною дискомфорту для малюків.

І звичайно ж дайте малюку право вибору. На красиві, зручні і якісні черевики дитинча обов’язково відреагує широкою усмішкою, а можливо, навіть не захоче знімати нові "ходики". І якщо покупка "по сезону", то не відмовляйте йому в бажанні піти додому з магазина в нових черевиках.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...