Персональне пекло: за що звинувачують себе чоловіки

Персональне пекло за що звинувачують себе чоловікиБагато жінок думають, що чоловіки правлять світом. І – упевнені жінки – почуваються добре, козли такі ….
Насправді життя багатьох чоловіків – це безперервне персональне пекло. Причому ступінь його тільки зростає, якщо чоловік намагається бути гарною людиною.
Присядьте, я вам розповім про чоловіків таке, чого ви ніколи не чули (якщо ви не чоловік, звичайно).
Ім’я чоловічому пеклі – рольовий конфлікт. Як неважко здогадатися, рольовий конфлікт – це конфлікт між ролями або їх елементами. А ролі – це соціальні норми, що містять приписи і заборони щодо переживань і поведінки (спасибі за визначення панам Томпсону і плек).
Скільки ролей у чоловіка? Багато. Ось самі основні: здобувач (працівник), чоловік, батько, син (родич), друг. Кожна з цих ролей містить певні приписи і заборони щодо переживань і поведінки.
І ці приписи і заборони розривають чоловіка на частини.
Ось чоловік хоче бути хорошим добувачем. Щоб бути хорошим добувачем, потрібно бути хорошим працівником (наприклад, їздити у відрядження або затримуватися на роботі). Ревна праця зазвичай сприяє зростанню заробітку і просуванню вгору по кар’єрних сходах (що теж позначається на доході позитивно).
Але якщо багато працювати, починається конфлікт з ролями чоловіка і батька. Чоловік іде рано, приходить пізніше і, нате вам, здрастє – він уже поганий чоловік, тому що «ти зовсім не приділяєш мені уваги!», І поганий батько: «Ти коли дитину бачив востаннє ?!»
А якщо чоловік намагається зрушити перекіс у бік сім’ї (ролей чоловіка та батька), то страждає дохід. І чоловік швидко стає поганим добувачем.
І це особливо болісно, ​​якщо чоловік, повторюся, прагне бути хорошою людиною – хорошим добувачем, хорошим чоловіком, хорошим батьком.
Адже він щиро хоче бути хорошим, але сам пристрій реальності не дозволяє йому зіграти добре ці ролі одночасно. Весь час доводиться чимось жертвувати і поступатися.
Виходить, що всі зусилля нанівець і чоловік заздалегідь приречений на поразку … А він, нагадаю, щиро хоче зробити все правильно, бути хорошим у всіх ролях.
Для наочності ось ще приклад. Чоловік хоче бути хорошим сином і збирається допомогти батькам, але тут виникає конфлікт: дружина просить з’їздити до її мами. Як у цій ситуації залишитися хорошим сином і хорошим чоловіком? Питання …
Такі питання чоловік вирішує кожен день, кожну хвилину, і не можна сказати, що завжди цей вибір дається легко. Тим більше не можна сказати, що цей вибір завжди чоловіка влаштовує.
Зазвичай вибір дається важко і ні краплі не влаштовує – хочеться, щоб було правильно, а виходить все косо-криво. Я ж кажу – маленьке персональне пекло.
Звичайно, це буває не у всіх чоловіків (якщо не прагнути бути хорошою людиною, не бути чоловіком і батьком, то і проблем не буде). У деяких чоловіків це пекло виражене більше, у деяких – менше. Все, звичайно, індивідуально, але багато, дуже багато чоловіків живуть в цьому пеклі, одночасно намагаючись бути хорошими здобувачами, знайти час побути гарними батьками, викроїти якісь крихти в надії залишитися хорошими друзями … І так далі, і так далі, і так далі.
Рольовий конфлікт розриває чоловіків на частини. Самий очевидний спосіб впоратися з ним – відмовитися від частини ролей. Скажімо, розвестися чи не народжувати дітей. Або не працювати, а заявляти: «Я шукаю себе, не заважай».
Інший очевидний варіант – скоригувати зміст ролі. Мовляв, я грошей додому приніс, а з дітьми займатися – це не чоловіча справа, якості батька визначається тільки грошима, а не метушнею з дитиною, відстань від мене, жінка.
Третій очевидний вихід – вживати алкоголь. Він хоча б ненадовго послабить тиск цього конфлікту.
Менш очевидний спосіб – попрацювати з психологом, щоб якось знизити гостроту конфлікту. Тут треба відразу сказати: знизити гостроту можна, а ось зовсім прибрати не вийде. Реальність безсердечна.
Ось так чоловіки і живуть у маленькому персональному пеклі.
Тут саме час вгамувати справедливе обурення деяких читачів (які читачки). Я не хочу сказати, що чоловіки всі нещасні, а у жінок ніяких рольових конфліктів не буває і їх життя іскриться веселкою і щастям. Ні, я не хочу цього сказати – в житті жінки теж навалом рольових конфліктів, що перетворюють її життя на пекло. Та й без рольових конфліктів наслідки – ось ознайомтеся з заміткою про труднощі життя жінки в декретній відпустці.
Все, що я хочу сказати, я сказав. Чоловік часто живе в серйозному рольовому конфлікті і виходить з нього як уміє. І часто життя в цьому конфлікті і / або вихід з нього шкодить не тільки чоловікові, але і його близьким.
Чи можна жінці щось зробити з цим рольовим конфліктом? Ну … В основному можна тільки знати про нього. Знати і дякувати чоловіку за його старання, нехай вони і не завжди приводять до потрібних результатів.
Я розумію, що дуже не хочеться говорити «цьому козлу» слова подяки. По-перше, складно повірити (і перевірити), що він дійсно старається заради вас як уміє. Набагато простіше і звичніше вважати, що він – лінива егоїстична скотина.
Але навіть у цьому випадку спробуйте почати йому дякувати. Якщо він дійсно лінива егоїстична скотина, ваша подяка на нього ніяк не вплине. Але якщо він прагне бути хорошою людиною, якщо у цього чоловіка дійсно є рольовий конфлікт, від ваших подяк чоловік почне серйозно змінюватися в кращий бік.
Втім, це всього лише тактична рекомендація. Стратегічна мета цієї замітки – роз’яснити деякі чоловічі таємниці. Таємниці, відомі чоловікам, але зазвичай приховані від жінок.
Навіщо потрібно таке роз’яснення? Томущо знання дозволяє жити краще. Якщо ви знаєте, що відбувається з людиною, вам легше реагувати на це правильно і легше розуміти, що і як вам робити поруч з цією людиною.
Підведу підсумок. Чим більше чоловік намагається бути гарною людиною, тим вище ризик потрапити в жорна рольового конфлікту. Вийти з цього конфлікту без втрат складно. Жінка може допомогти чоловікові, знаючи про цей конфлікт ідякувати за його старання.
А у мене все, дякую за увагу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...