Перший похід в зоопарк з малюком

Перший похід в зоопарк з малюкомДля більшості дітей похід в зоопарк – більше, ніж пересічна розвага вихідного дня: це можливість долучитися до невідомого світу, настільки відмінного від усього, що оточує їх у повсякденному житті. Для батьків же похід в зоопарк з дитиною – це можливість розширити її кругозір, розвинути уяву, стимулювати допитливість. Спостереження за тваринами і спілкування з ними сприяє розвитку у малюка емпатії – здатності до співпереживання і співчуття.

У якому віці варто вперше відвести дитину в зоопарк

Природно, ніяких обмежень тут бути не може – багато батьків цілком успішно відвідують цей заклад і з 1-2-місячними карапузами. Інша справа, що, з точки зору розвиваючої та освітньої, найбільш «корисний» зоопарк буде для дітей 1,5-2 років і старше. Чому? Справа в тому, що у малюків більш молодшого віку ще не «запустилася» в достатній мірі пам’ять, тому більша частина побаченого у них просто не відкладеться в голові. Крім того, у порівнянні з більш старшими карапузами, вони ще не напрацювали певний образний і понятійний багаж. Простіше кажучи, дворічна дитина, якому вже читали масу книг про ліс, зайця і ведмедя, вже в загальних рисах уявляє, хто це такі і якими характерними рисами володіють ці тварини. У малюка же роком молодше вид цих звірів не викличе ніяких асоціацій, відповідно, не буде і «радості пізнавання».

Підготовка до культпоходу

Якщо ви вирішили відвести дитину в зоопарк, проведіть з ним невелику підготовчу роботу. Розкажіть йому про свої плани заздалегідь, потім кілька разів нагадайте – нехай у малюка якийсь час пройде в передчутті свята. Повивчати з ним книги з фотографіями або зображеннями (як можна більш достовірними) тварин, розкажіть про їх особливості та поведінку. Нехай малюк йде в зоопарк «підготовленим».

У зоопарку

Будьте готові до того, що за один раз ви не обійдете всіх звірів – діти швидко втомлюються від однотипної діяльності (наприклад, ходіння від однієї клітини до іншої і дивитися на тварин, швидше за все, буде сприйнято вашим чадом саме так). Якщо карапуз закапризує протягом півтора-двох годин – вважайте, що вам пощастило. Та й не варто намагатися «обійняти неосяжне» – нехай в першому відвідування зоопарку ви подивіться лише деяких тварин, але дайте малюкові вдосталь поспостерігати за вподобаними звірятами. Він може підмітити якісь нюанси їхньої поведінки, на які ви б і не подумали звернути увагу!

Якщо дитина злякалася або втомилась – не тисніть на нього: це може надовго відбити у нього бажання повертатися в зоопарк. Продовжіть ваше знайомство з живою природою в наступний раз.

Погладимо котика

Деякі зоопарки пропонують особливу форму спілкування дитини з тваринами – так званий контактний зоопарк. Діти отримують можливість поспостерігати за безпечними тваринами, не будучи відокремленими від них гратами, а деяких звірів можна навіть погодувати і погладити! Більшість дітей з величезним задоволенням йдуть на такий контакт, який, природно, повинен здійснюватися в присутності батьків і працівників зоопарку. Якщо ж ваша дитина не належить до таких і реагує на тварин з побоюванням – в цьому теж немає нічого страшного.

Узагальнюючи досвід

Після першого походу в зоопарк обов’язково обговоріть все побачене з дитиною (навіть якщо його мова на даний момент обмежується складами і вигуками). Згадайте всіх звірят, яких ви бачили, як вони виглядали, як себе вели. Буде просто чудово, якщо всі нові знання ви закріпите, знову ж таки, переглядом книг із зображеннями тварин – це допоможе малюкові запам’ятати нову інформацію і узагальнити отриманий досвід.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...