• Без категорії

Перший триместр вагітності

Перший триместр вагітностіПочаток вагітності, а саме перші три місяці – це чудовий час. Однак приготуйтеся зіткнутися з низкою труднощів, характерних для кожної жінки, яка чекає дитину, адже саме цей період найбільш важливий для формування та розвитку плоду.

Одна з ознак настання вагітності – це відсутність менструації. Але, оскільки всі жінки різні і у всіх по-різному протікає виношування малюка, то не дивуйтеся, якщо на перших порах кров’янисті виділення не припиняться. Саме через це досить часто жінки не здогадуються про свою вагітність аж до трьох місяців, коли починають відбуватися більш глобальні зміни.

Також характерним для вагітних є прискорене сечовипускання. Це пов’язано з тим, що зростаюча матка починає тиснути на сечовий міхур. Крім того, Ви будете споживати і, відповідно, виділяти більше рідини, тому що відбудеться цілий ряд гормональних змін у Вашому організмі, таких, наприклад, як збільшення кількості прогестерону в крові.

Крім того, у багатьох вагітних жінок відзначаються зміни молочних залоз. Часто змінюється форма грудей, вони стають важчим, ніби «наливаються», іноді в грудях може злегка поколювати або боліти, може відчуватися пульсація.

Цікаве відео про 1 триместр вагітності:

Швидка стомлюваність – ще одна ознака вагітності. Проявити себе вона може вже після перших, не наступивших менструальних виділень, а завершитися приблизно на 14 – 20 тижні виношування плоду. Єдині ліки від цієї недуги – частий, глибокий, безтурботний і повноцінний сон.

Також високий рівень прогестерону в крові може викликати запори і запаморочення у вагітних жінок. Щоб уникнути проблем із випорожненням, харчуйтеся правильно. Споживайте в день не менше 6 – 8 склянок рідини (краще простої води) і їжте більше клітковини. Бажано виключити непрожарене м’ясо і жирну їжу. Дуже корисний сік із слив від закрепів. Також допоможе відрегулювати кал прогулянка на свіжому повітрі і фізичні вправи (тільки, звичайно, з мінімальними навантаженнями).

Що ще може виникнути в період вагітності? Можуть з’являтися грибкові інфекції, а також у крижовій області можуть з’явитися хворобливі відчуття – це зростаюча матка давить на сідничний нерв.

Нудота під час вагітності на 1 триместрі.

Часто на ранніх термінах вагітності жінок переслідують нудота і блювота. Близько 80% майбутніх мам мучаться вранці від постійного відчуття нудоти.

Слід пам’ятати, що на перших тижнях виношування малюка, нудота триває, як правило, цілодобово.

Якщо нудота і блювота переслідують Вас постійно, це загрожує зневодненням організму і дефіцитом поживних речовин, а це дуже небезпечно. Тому регулярно пийте побільше рідини. Краще частіше, але невеликими порціями.

Харчування і збільшення ваги під час вагітності 1 триместр.

Важливу роль під час вагітності відіграє харчування майбутньої мами. Кількість і якість їжі залежить від багатьох факторів: вік, вага, хронічні або перенесені раніше хвороби, особливості виношування плоду. Всі ці показники впливають на підбір продуктів харчування і вітамінного комплексу для вагітної жінки. Крім цього, протягом вагітності раціон може коригуватися.

Гімнастика і фізичні вправи при вагітності – це, безсумнівно, дуже корисно. Головне – не перестаратися. Розроблено безліч спеціальних аеробних програм саме для вагітних. Вони, як правило, розробляють найбільш важливі і потрібні на цьому етапі групи м’язів, а навантаження розподіляється рівномірно. Крім того, фізичні вправи допомагають виробляти витривалість і готують майбутню маму до майбутніх зусиль під час пологів.

Можливі ускладнення в перший триместр вагітності.

Під час вагітності можуть виникати різні негарні фактори, які можуть вплинути на результат. Є два варіанти розвитку ситуації – це невиношування і позаматкова вагітність.

У кожному з цих випадків необхідне втручання фахівців, тому не відкладайте візит до них або дзвінок у швидку допомогу.

Перший небезпечний критичний період відбувається на 23 тиждень вагітності, саме тоді, коли жінка навіть може і не знати про свою вагітність. У цей період запліднена яйцеклітина прикріплюється на стінці матки, в її слизовій оболонці – в ендометрії.

Порушуватися цей процес може через неправильну будову статевих органів жінки (аномальна будова матки, а саме, генітальний інфантилізм, дворога або сідлоподібна матка, в матці можуть бути перегородки); через травму слизової матки після медичного аборту; міома матки; рубці, які залишилися після кесаревого розтину.

Ще одна причина мимовільного аборту на ранніх термінах вагітності – неправильний розвиток плоду. Другим небезпечним моментом є 8-12 тиждень вагітності. У цьому періоді небезпека викидня пов’язана з порушенням гормонального фону в організмі вагітної жінки.

Ембріон в перший триместр вагітності (частина 1):

Ембріон в перший триместр вагітності (частина 2):

Поділитися в...

Вас може зацікавити...