Перший період пологів

Перший період пологівПроцес пологів прийнято ділити на 3 основні періоди:

    перший період – розкриття шийки матки, другий період – вигнання плоду, третій період – послідовий (згідно медичної термінології)

Кожний з цих періодів має свої особливості протікання. Розуміння процесу пологів допомагає зняти зайву напругу і тривожні очікування, що сприяє благополучному народженню малюка.

Початком пологів вважається поява регулярної пологової діяльності (родових переймів). Що відбувається в першому періоді пологів? Перейми призводять до того, що шийка матки (перша перешкода на шляху малюка), починає відкриватися. До початку пологів шийка матки має вид циліндра шириною 2,5 – 3 см і завдовжки 2 – 3 см. У центрі проходить цервикальний канал, що веде в порожнину матки. Під час вагітності цервикальний канал зімкнутий, а не за довго до пологів, коли з’являються передвісники пологів, він починає відчинятися (при акушерському огляді пропускає 1 – 2 пальці).

У пологах починається активне розкриття шийки матки. Воно відбувається під час переймів, за рахунок скорочення м’язів матки і тиску на шийку матки плодового міхура або передлежачої частини плоду після виливання навколоплідних вод. На початку шейку матки коротшає до згладжування – латентна фаза пологів. При цьому перейми нечасті (1 сутичка в 7 – 10 хвилин), слабкі і малохворобливі. Латентна фаза пологів триває в середньому 4 – 6 годин. Після згладжування шийки матки наступає активна фаза пологів, яка приводить до повного розкриття шийки матки (приблизно 10 см). Інтенсивність переймів наростає у міру розвитку пологової діяльності. Поступово перейми стають частішими, сильнішими і хворобливішими. Активна фаза пологів триває близько 4 – 6 годин. У повторнородящих жінок процес розкриття шийки матки протікає декілька швидше, ніж у первородящих. Межею між першим і другим періодом пологів є повне розкриття шийки матки.

Навколоплідні води виливаються в кінці першого періоду пологів за рахунок підвищення внутрішньоматкового тиску. Іноді води виливаються до початку переймів (передчасне виливання вод) або на самому початку пологів (раннє виливання вод). Виливання навколоплідних вод не приводить до погіршення стану плоду, оскільки життєдіяльність малюка залежить від кровообігу в пуповині і плаценті. За наявності медичних свідчень, які ускладнюють перебіг пологів, лікар-акушер може ухвалити рішення про розкриття плодового міхура – виробити амніотомію.

У пологовий будинок краще відправлятися тоді, коли перейми стануть частішими, ніж 1 разів на 7 хвилин, коли вже стає зрозуміло, що це пологи, а не передвісники пологів, що перейми не слабшають, а посилюються.

У приймальному відділенні пологового будинку вас подивиться лікар-акушер. Після оформлення медичної документації і проведення гігієнічних процедур (очисна клізма, душ) вас проводять в пологове відділення.

Пологи – процес природний, придуманий природою, тому якщо пологи протікають без ускладнень, то застосуються вичікувальна тактика ведення пологів, тобто спостереження за природною динамікою розвитку пологової діяльності, загальним станом породіллі і внутрішньоутробним станом плоду. Стан жінки оцінюється на підставі скарг, зовнішнього вигляду, частоти пульсу і цифр артеріального тиску, даних огляду. Про стан плоду ми можемо судити шляхом вислухування серцебиття плоду і оцінки даних кардіотокографії, яка дозволяє з високою достовірністю визначити стан плоду в пологах. Будь-яке втручання лікаря протягом пологів (медикаментозне або інструментальне) повинне бути обґрунтоване наявністю тих або інших медичних свідчень.

Пологи звичайно супроводжуються больовими відчуттями різного ступеня вираженості. Сила больового відчуття залежить від стану центральної нервової системи, індивідуальних особливостей порогу больової чутливості, емоційного настрою і відношення до появи дитини. Біль під час переймів обумовлений розкриттям шийки матки, здавленням нервових закінчень, натягненням маткових зв’язок. Не варто забувати про методи самознеболювання.

Ось деякі рекомендації:

    глибоке дихання під час перейми; погладжування нижньої частини живота від середньої лінії в сторони; натискання великими пальцями на крижі або розтирання крижів.

Важливо пам’ятати, що виконує роль в будь-якому життєвому процесі не те, ЩО ми знаємо, а то, ЯК ми сприймаємо цю інформацію, як РЕАГУЄМО і ПРИЙМАЄМО її. А так само, чого згодом з нею робимо.

Джерело http://www.rodi.ru/delivery/birth-1period.html

Поділитися в...

Вас може зацікавити...