Перші ознаки вагітності на 1-2 тижні після зачаття

Перші ознаки вагітності на 1-2 тижні після зачаття

Перші ознаки вагітності на 1-2 тижні після зачаття … Хіба вони бувають? Більшість гінекологів запевняють, що дізнатися про здійснення мрії жінки на такому ранньому терміні неможливо. Однак, багато майбутніх мам довели, що материнська інтуїція не підводить, поставивши самі собі правильний діагноз. На основі яких же змін в організмі можна запідозрити близьке материнство?

1. Нервове напруження.

В даному випадку ми маємо на увазі будь-які безпідставні типово жіночі почуття, як образи без причини і скандалів, невдоволення своєю зовнішністю і т. Д. Загалом, дані перші ознаки вагітності на першому тижні дуже схожі на симптоми передменструального синдрому, також викликаного гормональними змінами в організмі. Так що, якщо у вас буває ПМС, то дана ознака вам ні про що не скаже.

 2. Посилення апетиту.

Для того щоб малюк добре і швидко розвивався і народився здоровеньким, мама повинна правильно і різноманітно харчуватися під час його виношування. Природа сама піклується про продовження людського роду і народження найбільш здорових особин, тому організм жінки так невзначай підказує, що пора б змінити свій раціон харчування.

 3. Зміна смакових уподобань.

У кожної з нас є якісь свої улюблені страви. Хтось обожнює екзотичні овочі та фрукти, хтось жити не може без м’яса, а комусь піднімають настрій різні солодощі. Після зачаття все може кардинально змінитися … Улюблена колись страва стає огидною, її один тільки запах викликає нудоту. Ні, справа не в тому, що вона приїлася, а в тому, що в вас зародилося нове життя. Це досить поширені перші ознаки вагітності на 1-2 тижні.

4. Нудота.

Зазвичай цей симптом токсикозу з’являється приблизно через пару тижнів після зачаття. Однак токсикоз буває аж ніяк не у всіх жінок, всупереч розхожій думці. Зазвичай неприємні відчуття в області шлунка з’являються в ранковий час, відразу після пробудження, до сніданку. Чимось це схоже з харчовим отруєнням. Не яскраво виражений токсикоз успішно «лікується» чаєм з лимоном, відваром з м’яти або меліси. Деяким жінкам досить пожувати м’ятну жуйку, щоб напад нудоти відступив. Апогей токсикозу зазвичай припадає на середину 1-го триместру, до 2-го ж все проходить, як не бувало.

5. Почастішання сечовипускань.

Це найперші ознаки вагітності, перший тиждень після зачаття зазвичай нічим не видається, а ось другий та наступні викликають у жінки деякі незручності. Тільки не сплутайте цей нормальний процес з патологічним. Якщо при поході в туалет ви відчуваєте біль, то це ніяк не показник цікавого положення, а загострення циститу. Лікувати його рекомендується під контролем лікаря. Найбільш явно проявляється дана перша ознака вагітності на першому тижні і наступних, але тільки … до третього триместру. На великих термінах важка матка починає здавлювати сечовий міхур, і жінці часто хочеться в туалет, особливо в нічний час доби.

 6. Підвищення чутливості молочних залоз.

У когось буквально відразу після зачаття починають боліти груди. І ці відчуття більш болючі, ніж ті, які виникають у більшості жінок в другу половину кожного менструального циклу. Ще один цікавий момент – ці перші ознаки вагітності, що з’являються на 1-2 тижні, можуть успішно використовуватися для власної діагностики нормального/патологічного перебігу вагітності.

Якщо груди досить сильно болять і в один прекрасний день стали м’якими і не напруженими, то це може свідчити про завмирання вагітності, загибелі плодового яйця. Іноді на таких ранніх термінах починає виділятися з грудей молозиво при натисканні на соски або мимовільно. В одних випадках це вважається нормою, а в інших пов’язано з патологічним підвищенням гормону пролактину внаслідок серйозних захворювань.

7. Болі внизу живота, в області матки.

З цими болючими відчуттями знайомі більшість дам. Зазвичай вони виникають за пару днів до менструації і зберігаються протягом пари днів від її початку. У деяких виникає біль під час овуляції. При наставшому ж зачатті біль з’являється, а місячні не починаються. Якщо присутні і інші перші ознаки вагітності, перший тиждень після зачаття вже пройшов – це можна констатувати практично безпомилково.

Однак іноді такі легкі перейми представниці слабкої статі відчувають при можливому викидні. Взагалі, біль будь-якої локалізації у майбутньої матері – це потенційна загроза для її малюка, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря.

 8. Підвищена базальна температура.

Правильно її вимірювати в задньому проході, тобто – це ректальна температура. Вона піднімається в декількох випадках: якщо підвищена температура тіла і локально – в період овуляції і в перші тижні після зачаття. Це ми говоримо про підвищену температуру вранці, так як саме вранці необхідно проводити вимірювання, в інший час дня вони не інформативні.

Для вимірювання ректальної температури потрібно використовувати точний градусник, навіть 1-2 ділення грають роль. При зачатті градусник покаже +37 градусів або трохи вище. Якщо ви помітили вищеописані перші ознаки вагітності на 1-2 тижні, але градусник показує «негативний» результат, то засмучуватися поки рано – це відносний, ймовірний симптом, а не точний. Сучасні гінекологи мало йому приділяють уваги.

9. Субфебрильна температура тіла.

37-37.3 градуси – така температура часто спостерігається у майбутніх мам в першому триместрі. Пов’язано це явище з прискоренням обміну речовин внаслідок цікавого положення. Якщо інших симптомів хвороби не спостерігається, то це цілком можна назвати першою ознакою вагітності на першому тижні. Плюс до того може кидати то в жар, то в холод. Це пов’язано з порушенням терморегуляції, проходить самостійно протягом декількох тижнів.

 10. Знижений артеріальний тиск.

Якщо вдома немає приладу для вимірювання тиску, то зробити подібний висновок можна на підставі наступних явищ: сонливість, швидка стомлюваність, головний біль тощо. Підвищувати тиск необхідно при вагітності не медикаментозними засобами. Можна вийти прогулятися на чисте повітря чи випити кави або чаю, але тільки не надто міцні, кофеїн теж не йде на користь організму матері і дитини.

 11. Тест на вагітність позитивний чи результат не ясний.

У першому випадку зрозуміло, що тест показує дві смужки, але набагато частіше на ранніх термінах дівчата бачать другу смужечку ледве помітну, так званий «привид». Якщо зачаття відбулося, будуть з’являтися інші перші ознаки вагітності на 1-2 тижні, і при подальших тестах полосочка стане набагато яскравішою. Це пов’язано із зростанням концентрації хоріонічного гонадотропіну в сечі, завдяки якому і забарвлюється друга полосочка на тесті.

Якщо хочете отримати точний, достовірний результат, то робіть тест після початку затримки, як це рекомендують виробники. В іншому випадку концентрація ХГЧ може виявитися занадто низькою для отримання позитивного результату, особливо, якщо овуляція відбулася не в середині циклу, а трохи пізніше – ближче до кінця менструального циклу. Якщо ж чекати затримки ви не хочете, то придбайте тест з високою чутливістю.

12. Дещо збільшена матка.

Це може помітити лікар при гінекологічному огляді. Але на цій підставі ставити точний діагноз він не буде, так як точно така ж трохи збільшена матка може бути і перед місячними.

Іноді перші ознаки вагітності на першому тижні з’являються, але, незважаючи на це, починаються місячні. Звичайно, тут може бути справа в надуманості симптомів, а може і в можливому викидні. Дуже часто вагітності перериваються на дуже ранніх термінах тоді, коли ще лікарі не в силах поставити точний діагноз. Якщо таке трапилося з вами – не турбуйтеся, все попереду, все ще у вас вийде!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...