• Без категорії

Перші кроки: вживаємо заходи безпеки

Перші кроки: вживаємо заходи безпекиПерший крок – це велика подія в житті кожної дитини. До теперішнього часу малюк міг досліджувати лише ті предмети, які були в межах його досяжності, тепер же, коли він здатний дістатися до будь-якої речі самостійно, він ні за що не впустить таку можливість.

Почався інтенсивний процес навчання – малюк витягує корисну інформацію зі всього, до чого добирається. А це дорогого стоїть, деколи у прямому розумінні слова.

Захист території

Пояснюйте дитині, що означає “гострий”, “важкий”, “гарячий” предмет, де живе небезпека і як її можна уникнути.

Щоб в результаті дослідницької діяльності вашого малюка квартира не нагадувала місто після землетрусу, обмежте територію, але пам’ятайте, що вона не повинна бути дуже маленькою.

Коли дитина вільна в пересуваннях на великій площі, їй менше захочеться шукати свободу і вивчати інші місця. Виділений простір адаптуйте до ситуації, а щоб зрозуміти, до чого може дотягнутися малюк, потрібно самому проповзти по будинку рачки, а потім просто прибрати все зайве.

Інтер’єр

Там, де підлога викладена кахельною плиткою, постеліть важку килимову доріжку. Продумайте дизайн батарей, щоб, маленька ручка дитини не могла в них застрягти. Гострі кути необхідно захистити спеціальними силіконовими куточками або обмотати їх чим-небудь м’яким.

Не забувайте і про нижні кути меблів, на них також можна надіти спеціальні захисні пристосування або на якийсь час відкрутити ніжки у тумбочок і шаф. Якщо дитина любить лазити по верхах і на чому-небудь повисати, прикріпіть книжкові полиці і інші високі предмети меблів до стіни, щоб вони не впали. Це дозволить надати дитині свободу і одночасно гарантувати безпеку.

Меблеві ручки відкрутіть, а ключі витягніть і приберіть до кращих часів, інакше що нетвердо стоїть на ногах малюк постійно об них вдарятиметься. Дивани і крісла накрийте чохлами, які можна випрати в пральній машині. Прослідкуйте, чи є у вашому будинку нестійкі і важкі предмети, напільні вази, торшери і т.д.

Перевірте, чи міцно прибиті карнизи, чи можуть вони впасти, якщо смикнути за штору. Винятковий інтерес для дітей представляють скатертини. Використовуйте матерчаті підставки під столові прилади і посуд.

Ліки

Побутову хімію зберігаєте в недосяжній для дитини шафці, що закривається на замок. Це стосується також вітамінів, лікувальних трав і настоїв. Просіть гостей, які залишаються у вас на ніч, тримати ліки в надійному місці. Те ж стосується і хімікатів: працюючи з ними, не випускайте їх з поля зору.

Плита

Ручки сковорідок завжди повинні бути напрямлені всередину плити. Забезпечте стійкість плити на випадок, якщо дитина забереться на відкриті дверці духовки. А на самих дверцях повинен бути замок.

Собача миска

Якщо у вашому будинку є собака або кішка, прибирайте миску з кормом, після того, як погодуєте тварину.

Небезпечні побутові предмети

Ножі, ножиці і небезпечні прилади, предмети рукоділля ( Стрейч пленка, скотч, нитки, голки і т. д.) слід тримати в шафках або висувних ящиках із замками або засувками. Коли під час користування ви відкладаєте їх убік, кладіть їх подалі від краю столу, щоб дитина їх не дістала. Сірники, сигарети, запальнички тримаєте високо від малюка. Целофанові пакети також не повинні попадатися на очі дитині. Тримайте їх зав’язаними у вузол, у такому вигляді вони не так небезпечні.

Драбини і перегородки

Вгорі і внизу сходів повинні бути бар’єри заввишки як мінімум 70 см. Перекрийте вхід на кухню розсувною перегородкою або, йдучи, просто щільно закривайте двері.

Вікна і балконні двері

На них повинні бути засувки, з якими дітям не справитися, і високо розташовані ланцюжки або інші пристосування, що не дозволяють дитині відкрити вікно і балконні двері або протиснутися в них, коли вони причинені. Приберіть з балкона речі, на які малюк може піднятися.

Електричні розетки і шнури

Розетки, які не використовуються, повинні закриватися кришками. Вони повинні бути неяскравими і якомога більш непомітними, щоб у дитини не виник до них інтерес. Шнури настільних ламп потрібно прикріпити до стін або до меблів, щоб дитина не потягнула лампу за шнур і вона на неї не впала. Ніколи не залишайте праску на прасувальній дошці і не допускайте, щоб її шнур вільно висів.

Іграшки

Відмовтесь від іграшок з гострими краями і кутами і тих, які розбираються на дрібні частини. Старших братів і сестер малюка потрібно привчати прибирати всі маленькі іграшки і деталі, коли малюк на підлозі.

Продукти харчування

Сипкі продукти (крупи, сіль, цукор) зберігаєте в небитких, щільно закритих банках. Оцет, спиртні напої, масло і всілякі соуси слід тримати на верхніх полицях. Не залишайте цукерки і горіхи в межах досяжності дитини.

Кімнатні рослини

З’ясуйте назви всіх рослин в квартирі. Окремі види кімнатних рослин небезпечні і отруйні. Приберіть їх з підвіконь. Землю в горщиках, які можуть виявитися доступними для малюка, накрийте плівкою з отворами.

Закривайте ванну кімнату

Замок у ванній повинен бути таким, щоб дитина навіть випадково не змогла закритися зсередини. Не залишайте без нагляду наповнену ванну. Приберіть з ванни всі побутові прилади: фен, бритву. Одеколони, рідина для укладання волосся, пилки для нігтів і гострі бритви заховайте подалі.

Навіть після підготовки території ви повинні наглядати за малюком, оскільки дитяча уява значно перевершує уяву дорослого. І від сюрпризів ніхто не застрахований.

Свободу досліднику

Дотепер ми тільки прибирали, ховали, ставили вище. А що ж покласти вниз, на шляху “повзунка”, щоб його дослідження були плідні? Краще всього обладнати малюку власний куточок або залишити для дослідження по одному ящику з безпечними речами (шкарпетками, небитким посудом) в кожній кімнаті, щоб його ручкам завжди було чим зайнятися.

На нижні полиці стелажу складете книги з щільними сторінками, які малюк зможе перегортати, не розриваючи, або вже прочитані журнали. Надайте маляті для дослідження старі і непотрібні речі – телефони, радіоприймачі, рахункові машинки.

На кухні кращими іграшками стануть каструльки з кришками, качалка, миски, ложки, пластикові пляшки – все, що можна відкривати і закривати, облизувати, стукати один об одного, катати по підлозі. На рівні зросту малюка можна повісити повчальні плакати і дошки для малювання. Дітям дуже подобаються рамки із застібками, ґудзиками, “блискавками” і липучками. Купіть або зробіть їх самі і теж повісьте невисоко від підлоги.

Дозволяйте малюку іноді перебирати корзину з білизною для прання або складати що-небудь у взуттєву коробку. Знайдіть стару сумку і заповніть її цікавими предметами, розіпхавши їх по різних кишеньках. А на холодильник прикріпите яскраві магніти або фігурки для приклеювання до кахлю.

Джерело: Все о беременности: планирование, рождение, воспитание ребенка

Поділитися в...

Вас може зацікавити...