Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Перше купання новонародженого

Перше купання новонародженогоНастав той довгоочікуваний день, коли ви і ваш малюк нарешті опинилися вдома. Попереду тепер стільки приємних клопотів! І найголовніший крок – перше купання новонародженого. У даній статті ми розглянемо найважливіші правила купання і прикмети.

Перше купання новонародженого: важливі кроки

Купати дитину краще безпосередньо перед сном, після останнього грудного годування. Важливо, щоб у кімнаті було тепло: якщо купаєте у ванній, пустіть в раковині максимально гарячу воду, купаєте в кухні – прогрійте приміщення включеною плитою або обігрівачем. Купити обігрівач можна на сайті http://tsmp.kz/kupit-obogrevatel.php.

Для купання немовляти варто залучити чоловіка або кого-небудь іншого. Так ви забезпечите собі спокій і безпеку дитині.

Ванночка. У дитини повинна бути своя ванночка. Купання в ній буде проходити набагато комфортніше і зручніше, ніж в «дорослій» ванній. До слова, для зручності батьків у продажу до дитячих ванночок пропонуються спеціальні підставки, які дозволять купати дитину, не згинаючись.

Заздалегідь підготуйте дитячу губку, антибактеріальне рідке мило, м’який рушник і пелюшку, сорочечку, повзунки, чепчик. Поверх можна надіти боді і кофточку. Не забудьте підготувати дитяче масло і засоби для обробки пупка (вата, піпетку з перекисом водню, зеленку або спиртовий настій календули).

Вода для купання дитини в ідеалі повинна бути кип’яченою, температура – 36,6-37 градусів. Купати не варто більше 5 хвилин. У воду можна додати настій трави (ромашка, кропива, лаванда, череда або валеріана). Настій трави посприяє якнайшвидшому загоєнню пупкової ранки, упокоїть малюка перед сном.

Після купання акуратно промокніть дитину рушником, загорніть в пелюшку. Ретельно протріть кожну складочку, вушка і за вушною раковиною, головку. Обробіть пупок, змастіть тіло маслом. Тепер дитинку можна одягнути. Слідкуйте за тим, щоб в кімнаті була тепла температура. Будьте готові до того, що всі заходи доведеться провести дуже швидко, так як дитина обов’язково буде плакати і кричати.

Exit mobile version