Перша усмішка

Перша усмішкаВ перший місяць життя усмішка, якій так радіють батьки, – всього лише рефлекторна реакція м’язів. Ці «усмішки» неусвідомлені і не викликані нічим ззовні. Першу свідому реакцію батьки вловлюють в 2-3 місяці.

Психологи говорять, що усмішка малюка не має нічого спільного з тим, що ми звикли називати почуттям гумору. Але вона знаменує собою кінець дуже важливого періоду – періоду новонародженого – і говорить про пробудження важливої компоненти дитинства – радості життя.

Найщиріша усмішка у малюка – в 3-4 місяці. Після півроку він вже починає диференціювати дорослих на "своїх" і "чужих", відповідно, міняються і усмішки – стають відкритими і збентеженими, радісними і лукавими. Деякі люди не удостоюються усмішки малюка зовсім, оскільки тепер вона – засіб спілкування малюка, можливість виразити свої відчуття і відношення до того, що відбувається.

Важливо якомога більше ласкаво і радісно спілкуватися з дитиною, дивитися їй в очі, обіймати і гладити. Сеанси купання, масажу і інших процедур по догляду – теж чудовий час для емоційного контакту.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...