• Без категорії

Перша дитина і друга вагітність

Перша дитина і друга вагітністьПри появі ледве помітного животика старші дітки починають виявляти до нього цікавість. Варто звернути на це увагу для профілактики подальших можливих проблем. Треба спробувати відучити від ревнощів старшого, хоч це і неможливо. Але значним чином її зменшити цілком можливо.

Розкажіть малюку, що відбувається з вами і що відбувається усередині вас.

Подивіться разом доступний для дитини фільм про внутрішньоутробний розвиток малюків (якщо дозволяє вік дитини). Природно без крові і інших лякаючих подробиць. Екскурсійний фільм, знайти його не важко, достатньо запитати в магазинах, що спеціалізуються на відеопродукції з широким асортиментом.

Вибирайте разом із старшою дитиною одяг для себе і для майбутнього малюка. Розкажіть, як важливо, що у младшенького буде такий чудовий братик або сестричка.

Не потрібно говорити про конкретні функціональні призначення для дитини: захищатимеш, допомагатимеш і т.д.

Достатньо просто сказати про можливість старшої дитини контактувати з малюком як той порахує потрібним – показати, навчити, з обов’язковою обмовкою – якщо тобі захочеться. І дуже часто, набагато частіше ніж звичайно говорити дитині про свою любов до нього. Про те, як він для вас цінний, як потрібен і який він самий для вас кращий у будь-який час дня і ночі, у будь-який час роки.

Старшому нескінченно важливо саме у момент росту вашого черевця, і після, коли народиться малюк, твердо усвідомлювати і вірити, що у нього є своє місце в серці мами і тата і малюк його, що знов з’явився, не займе. Маленький займе інше, нове місце в серцях батьків. Але його, першого, старшого, ніхто не відніме.

Таким чином попереджується суперництво між двома дітками в сім’ї.

І, звичайно ж, коли народитися маленький, не бійтеся дати потримати його старшому. Не проганяйте в іншу кімнату. І не говорите, що вам зараз не до нього.

Для дитини це буде найсправжнісінькою трагедією з серйозними наслідками для обох дітей в сім’ї.

Автор статті: Тетяна Ларіна, системний, сімейний психотерапевт, дитячий, перинатальний психолог

Джерело: IVONA

Поділитися в...

Вас може зацікавити...