Період вагітності: секс по-новому

Період вагітності: секс по-новомуЗ моменту, коли ви стали вагітною, секс міняється. Важко пояснити чому, але мої пацієнтки багато разів говорили, що міняється мета сексу: раніше це було – продовження роду, тепер – відпочинок.

В результаті міняються відчуття, відносини, бажання і, нарешті, позиції. Найдивовижніше, що зміни ці суто індивідуальні для кожної пари. Неможливо передбачити, чи будете ви прагнути сексуальних відносин або ж відчуєте огиду до них.

Жінки під час вагітності не схожі одна на одну (втім, як і чоловіки!). Але одну річ потрібно пам’ятати: що б ви ні відчували підчас сексу, це абсолютно нормально, а тому не приховуйте свої відчуття від партнера. Це якраз той предмет для обговорень, про який і вам, і вашому партнеру потрібно час від часу говорити впродовж всієї вагітності.

Безпека перш за все

Боязнь нашкодити дитині під час статевих зносин утримувала багато пар від сексу протягом вагітності. Але не турбуйтеся – незалежно від глибини проникнення пеніса вашого партнера, він не може пошкодити вашій дитині.

Дитина щільно упакована в амніотичному міхурі і оточена сильними м’язами матки. Прохід в утробу захищений слизистою пробкою біля входу в шийку матки; вона запобігає проникненню бактерій або сперми всередину.

Ви можете помітити, що дитина трохи більше рухається після статевих зносин, але це відбувається через часте серцебиття, а не тому, що він знає, що ви його потривожили.

Безпечне протікання вагітності – це ще одна причина для хвилювання у деяких пар. Є багато міфів і історій про те, як в результаті статевих зносин почалися передчасні пологи, але правда полягає у тому, що ви можете займатися любов’ю день і ніч всі дев’ять місяців і це ніяк не вплине на дату появи дитини на світ (а чи перевірив це хто-небудь?), якщо, звичайно, ваша вагітність протікає нормально.

Проте, є такі обставини, при яких жінкам краще уникати статевих стосунків.

Кожна ситуація унікальна, і вам потрібно поговорити з лікарем перш, ніж ухвалювати рішення, утримуватися від сексу чи ні.

Звичайно жінкам в наступних обставинах рекомендується продовжувати, але з обережністю:

Передлежання плаценти (коли плацента покриває шийку матки і може бути пошкоджена).

Нез’ясовні вагінальні виділення або кровотечі.

Судоми.

Шийка матки, що розкривається.

Передчасне розкриття шийки матки.

Під час вагітності в деяких випадках стриманість від сексу необхідна на якийсь час.

Ваш лікар може порекомендувати вам стриманість:

У першому триместрі, якщо у вас раніше був викидень

Протягом двох-трьох останніх місяців, якщо раніше у вас були передчасні пологи

Під час трьох останніх місяців, якщо у вас близнята

Всі жінки повинні утримуватися від сексу, якщо у них пішли води або якщо слизиста пробка вже вийшла. Це були засоби захисту матки: з їх зникненням дитина відкрита для інфекції. Також якщо ви помітили які-небудь несподівані симптоми під час статевих зносин або вслід за ним, такі як біль або виділення, то повинні показатися лікарю перед наступним заняттям любов’ю.

Якщо ваш лікар порадив вам утримуватися від статевих зносин, пам’ятайте, що секс – це більше, ніж проникнення в піхві. Це знаходження поряд, погладжування, обійми, масаж.

Якщо статеві зносини заборонені, але оргазм дозволений, ви можете насолоджуватися оральним сексом і взаємною мастурбацією. Всі ці і інші дії допоможуть вам бути ближче один до одного.

Жінкам, у яких вже траплялися передчасні пологи, не рекомендуються мати статеві контакти в останній триместр вагітності з кількох причин. По-перше, оргазм викличе скорочення матки (от чому навіть мастурбація і оральний секс недопустимі).

Крім того, стимуляція жіночих сосків випускає природний хімікат, званий окситоцином – гормон, що викликає скорочення матки. І, нарешті, сперма містить простагландін, який стимулює скорочення. При нормальному протіканні вагітності ці скорочення матки не можуть спровокувати пологи, але якщо є ризик передчасних пологів, вам можуть порекомендувати стриманість від сексу як запобіжний засіб.

Якщо вам здається, що ваш чоловік охолов до сексу, коли ви перейшли на третій триместр, не списуйте це на те, що ви стали товстою і асексуальною. Багато чоловіків в цей період починають відчувати себе захисниками: вони бояться заподіяти шкоду вам або дитині. Говоріть з чоловіком про будь-які зміни у відношенні до сексу, перш ніж робити висновки.

Джерело: baby.dn.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...