Перинатальна психологія або як всередині живе малюк

Перинатальна психологія або як всередині живе малюкПам’ять клітин і реальні факти дослідження, як правило, людство не відкидає. Хоча, є багато інформації, яку просто незручно знати. Невигідно. Дуже багато думати доводиться, робити і відчувати вона примушують. Вибір, як завжди, за вами.

Дослідження підкреслюють існування клітинної пам’яті організму. Початок цим дослідженням був встановлений А.А. Любіщевим, А.Г. Гуревічем, а розвиток їм дали школа академії Казначєєва і Дзян-Каньджень. Суть явища пам’яті клітини у тому, що клітина здатна зберігати пам’ять про різні події, які відбуваються з організмом. Носієм пам’яті в живій клітині є молекула ДНК, генетичний матеріал в ядрі. Інформація будь-якого роду, що часто повторюється або особливо важлива для організму, може зберігатися досить довго. Експерименти говорять про період від 1-го до 3-х місяців. Якщо ж дія на організм була достатньо тривалою, а також охопила не одну, а близько сотень клітин, то така пам’ять може зберігатися протягом деяких років. Саме ембріональні клітини на відміну від клітин, що належать дорослому організму, відрізняються неймовірно великою місткістю пам’яті. Це дає їм можливість зафіксувати і зберегти інформацію про події, що дійшли до них, на довгий, невизначений час.

Доказами існування пам’яті клітин займався відомий американський психіатр С. Грофф. Він досліджував значення фізичних травм, переживань, викликаних небезпекою для життя, операціями, хворобами, а також їх вплив на розвиток різних психопатологий. За його даними, тілесні відчуття при виникненні загрози життя, цілісності організму, залишкові емоції виконують велику роль в розвитку психопатологій різних форм. Це відбувається унаслідок того, що пам’ять про них на клітинному рівні залишається і здатна впливати на життєдіяльність і розвиток організму. Те, що пам’ять клітин дає рівну можливість як для негативних, так і для позитивних емоцій, робить зрозумілим установку вагітним жінкам думати про хороше. Саме позитивні емоції і події сприятимуть найсприятливішому "запису" в ембріональних клітинах. Клітинну пам’ять визначають можливою з самого моменту запліднення, і що вже продовжується в ембріональному розвитку.

Джерело http://www.roditeli.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...