Перинатальні матриці Станіслава Грофа. Теорія долі ще ненародженого малюка

Перинатальні матриці Станіслава Грофа. Теорія долі ще ненародженого малюкаВи змогли б зараз згадати, як з’явилися на цей світ? Це малоймовірно. Точніше неможливо. Тим не менш, існує дуже відома теорія популярного американського психолога Станіслава Грофа про те, що процес народження тісно пов’язаний з формуванням нашого характеру, а значить і всієї подальшої долі.

С. Гроф досліджував причини життєвих невдач у різних людей. І, як багато психологів, спробував докопатися до суті їх сумних негараздів. Але, на відміну від більшості колег, С. Гроф не зупинився на традиційних дослідженнях стосунків у сім’ї і дитячих проблемах. Він пішов ще далі. Психологу вдалося розробити спеціальну систему дихальних вправ, за допомогою яких людина потрапляє в транс. При цьому у пацієнта з’являється унікальна можливість знову пережити всі ті емоції, які він відчував у момент свого народження.

Принатальні матриці

Так називав С. Гроф період від зачаття до моменту пологів. У цей час дитина перебуває в найкомфортніших для неї умовах. Їй завжди тепло, вона сита. Малюк відчуває мамину любов і татову турботу. Якщо вагітність бажана, то дитина має всі шанси стати дуже щасливою людиною. Тому що початок її життя асоціюється зі спокоєм і радістю.

Але коли мама серйозно думала про аборт, не дбала про здоров’я малюка: часто курила, випивала, голосно лаялася і проклинала своє життя, немовля приходить у цей світ із запрограмованою установкою: «Мене тут не чекають. Я нікому не потрібен ».

Жертва

Будь-яка ідилія рано чи пізно закінчується. Напередодні пологів місця в маминому животику стає все менше. Малюк поступово починає відчувати тривогу. Гормональні зміни в організмі жінки призводять до того, що матка скорочується. Стан немовляти різко погіршується. Він наляканий. І найстрашніше для дитини – це невідомість. Що чекає його попереду? Коли це закінчиться? У цьому випадку дуже багато залежить від маминого настрою і багатьох фізіологічних факторів. Одні дітки починають активно боротися, шукати вирішення проблеми. Інші, навпаки, завмирають, намагаючись сховатися. Саме так і буде людина, в подальшому, ставитися до життєвих труднощів. Хтось стане боротися, розштовхуючи конкурентів, хтось спробує сховатися і перечекати.

Боротьба

Вона настає в момент потуг. Зневірений малюк, нарешті відчуває вихід і прагне до нього з останніх сил. Зараз дуже важливо те, як проходили пологи: природно або за активної допомоги лікарів. В першому випадку у дитини закладається установка: «Я можу! Я впораюся! Я буду боротися! »І через якийсь час до неї додається нове незабутнє відчуття:« Я домігся свого! Я молодець! »Якщо ж мамі робили кесарів розтин або стимулювали пологи, то у немовляти не виникне настільки позитивних ідей. Навпаки, у нього формується звичка чекати допомоги.

Свобода

В ідеальному випадку негайно після пологів малюк повинен опинитися на маминих грудях. Він відчує, як його обіймають знайомі теплі руки, відчує запах молозива, почує стукіт батьківського серця, до якого так звик за 9 місяців.

Але не завжди так відбувається. Якщо в цей момент немовля забрати від матері, воно не усвідомлює винагороди за всі ті страхи і працю, яку йому довелося пережити. А отже, йому буде важко, надалі, доводити почату справу до логічного кінця.

На закінчення

У теорії С. Грофа є як прихильники, так і противники. Але, принаймні, однією його величезною заслугою є те, що автор, один з перших, заговорив про ще ненародженого малюка як про особистість.

Проте, слід розуміти, що матриці С. Грофа – це не вирок. Якщо ваша дитина, наприклад, з’явилась на світ в результаті кесаревого розтину, це зовсім не означає, що з неї виросте невдаха. Народження – лише мить в житті людини, хоча і дуже важлива. Але інша доля у ваших власних руках.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...