Перезавантаження під час вагітності

Перезавантаження під час вагітностіВагітність … Скільки радості в цьому слові! Проте відразу в голові виникає і купа питань: яким далі буде моє життя? Чи дуже доведеться змінювати звичний спосіб життя і режим? І що ж саме слід поміняти, а що – можна залишити? Про це та багато іншого можна додатково дізнатися на жіночому сайті http://ladyvenus.ru/.

В цій статті мова піде про спосіб життя та його зміни під час вагітності. Вагітність – зовсім не хвороба, а тому про постійний відпочинок, «ужалення» себе і «байдикування» можна забути! А ось про що забувати не слід і в яких сферах життя потрібно провести перезавантаження і обзавестися корисними звичками на найближчі дев’ять місяців – дізнайтеся тут і зараз.

Звичка №1. Вживання корисної їжі

Сам Бог велів вагітним їсти якомога більше свіжих овочів і фруктів, пити натуральні соки! Вони добре насичують (тільки потрібно їсти часто, але невеликими порціями) і поповнюють вітаміни – як і мами, так і ще ненародженого малюка.

Звичка № 2. Піші прогулянки на свіжому повітрі

Користь ходьби і щоденних піших прогулянок очевидна (причому для здоров’я будь-якої людини, а не тільки вагітної!). Ваш організм насититься киснем, а, отже, прийде в норму обмін речовин, покращиться колір обличчя, настрій і самопочуття в цілому.

Але для цього, безумовно, потрібні прогулянки не загазованими вулицями, а в парку. Якщо поблизу будинку такого немає, то хоча б вибирайте місце подалі від проїжджої частини. Що стосується обмежень за часом, то лікарі радять, щоб влітку ваша прогулянка становила не менше 3 годин (можна за кілька разів), а взимку – не менше 1,5.

Звичка №3. Спорт ніхто не відміняв!

Як вже говорилося, вагітність – це не хвороба, а тому фізичне навантаження має бути присутня в житті кожної вагітної жінки. Звичайно, від занадто активних видів спорту слід відмовитися: заборонено кататися на роликах, ковзанах, сноуборді і лижах, їздити на велосипеді, займатися бігом, аеробікою зі стрибками, танцями живота. З причини великої травматичності слід виключити і ігрові види спорту – футбол, волейбол, баскетбол, гольф, бадмінтон і великий теніс.

«Чим же тоді займатися можна, адже список забороненого спортивного навантаження такий великий ?!», – можливо, вигукне хтось. Будь ласка: у вашому розпорядженні пілатес, йога, плавання або гімнастика – але під наглядом досвідченого інструктора. Якщо живіт поки не помітний – обов’язково слід повідомити інструктору про «цікаве положення»! І, звичайно, вибираючи будь-який з дозволених видів спорту, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Звичка №4. Ретельне дотримання гігієни

Вагітним душ приймати можна і навіть потрібно – не менше двох разів на день. Особливу увагу слід приділяти чистоті статевих органів – підмиватися слід двічі в день теплою водою з милом, строго спереду назад. Візьміть за правило: під час вагітності не варто підмиватися душем – струмені не повинні бути спрямовані на статеві органи, можна користуватися кухлем або зачерпувати воду рукою.

Звичка №5. Уникання високих температур

Сонце – наш друг, але не зараз. Вагітним краще взагалі не перебувати на сонці. Якщо є необхідність вийти з дому, краще, щоб ваша прогулянка припала до полудня або після 16.00. На час вагітності доведеться тимчасово перестати загоряти і відвідувати солярій. Крім того, слід уникати і задушливих приміщень, не кажучи вже про лазні і сауни.

Звичка №6. Правильне використання комп’ютера

Сьогодні уявити життя без комп’ютера досить складно. Однак звідусіль постійно чуються поради про те, що вагітним слід обмежувати «спілкування» з цим одним.

Щоб звести до мінімуму його негативний вплив, візьміть на замітку наступне:

  • Краще використовувати ноутбук / нетбук, ніж стаціонарний комп’ютер;
  • Якщо немає такої можливості, то хорошим вибором стане рідкокристалічний монітор замість звичайного;
  • Візьміть за правило робити 10-15 хвилинну перерву після кожної години роботи за комп’ютером. За цей час варто потягнутися, витягнути ноги, трохи пройтися, а не сидіти на місці;
  • Слідкуйте за тим, щоб монітор знаходився не менш ніж за півметра від вас.
  • Погодьтеся – ці нові звички не складні, а деякі з них стануть в нагоді вам у повсякденному житті і після пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...