Переучування лівші: негативні наслідки

Переучування лівші негативні наслідкиБільшість батьків, зіткнувшись з тим, що їхнє улюблене чадо пише, їсть і оперує різними предметами лівою рукою, впадають в паніку і починають наполегливо переучувати своє дитя. Однак не варто забувати про те, що людське мислення влаштовано неоднаково. У лівші домінує права половина мозку, що відповідає за творчі здібності та інтуїцію. Що ж може статися згодом у житті перенавченого лівші?
Якщо ви помічаєте, що вашій дитині зручніше користуватися лівою рукою, ні в якому разі не перевчайте її. Лише небагатьом батькам вдається привчити свого малюка раціонально користуватися і лівою, і правою рукою. У цьому випадку обидві півкулі мозку маленької людини отримають однаковий розвиток, що позитивним чином відіб’ється на його самовідчуття і життєвій реалізації.

Але найчастіше переучені лівші стикаються у своєму житті з багатьма негативними наслідками. Наприклад, такі діти пізніше інших починають говорити, читати і писати. Крім того, вони можуть заїкатися і зіткнутися вже в ранньому дитинстві з комплексом неповноцінності. Ваша дитина ризикує замкнутися в собі, відчуваючи себе “неправильною”, ущемленою, і в цьому буде тільки ваша заслуга. Також його успішність у школі не буде предметом вашої загальної сімейної гордості. Навпаки, у переучених ліворуких школярів нерідко з’являється стійка неприязнь до навчання, читання та письма. Вони часто виявляються двієчниками, залишаються на другий рік, пропускають заняття. У дорослому житті такі люди найчастіше виявляються нереалізованими в кар’єрі, глибоко нещасними і закомплексованими. Їм складно сходитися з новими людьми і вибудовувати гармонійні стосунки.

Крім того, свавільно виправляючи дитину з ведучою лівою рукою, ви можете задавити на корені всі його вроджені здібності та нахили. Якщо ви не хочете, щоб ваш малюк нагадував корабель без курсу, ставтеся з повагою до нього, незалежно від того, лівою або правою рукою він виконує побутові маніпуляції. Це дозволить йому швидше знайти себе, зрозуміти, в якому напрямку йому слід рухатися по життю. Найголовніше, уникайте, щоб ваше дитя відчувало себе білою вороною. Багато загадок людського мозку досі не вивчені, але вже зараз можна з достатньою чіткістю заявляти про те, що лівші – це нормальні люди, які мають право на щастя і можуть домогтися значних висот. Просто їх мозок влаштований особливим чином, відмінним від будови мозку більшості людей, що від природи є правшами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...