• Без категорії

Переривання вагітності

Переривання вагітностіУ кожного своя відповідальність. У кожного свій вибір. Багато потрібно зважувати – але завжди важливо дати ШАНС. Убити можна встигнути завжди.

У клініці екстрагенітальної патології вагітних, лікар нерідко поставлений в умови, коли він повинен пропонувати і навіть наполягати на перериванні вагітності у зв’язку з її високим ризиком для здоров’я жінки.

І тут виникає відразу дві проблеми.

По-перше, лікар, керуючись діючими інструктивно-методичними документами (нерідко давно застарілими, тому що медицина зараз розвивається значно швидше, ніж обновляються затверджені Мінохоронздоров’я документи) і формально поступаючи правильно, проте не може абсолютно точно оцінити дійсний ризик майбутньої вагітності для даного хворого.

Ми провели опитування серед жінок, які протягом 2000 і 2001 років благополучно народили і виписалися з живими дітьми з відділення внутрішньої патології вагітних Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України.

Виявилося, що в 21,6% випадків їм за місцем проживання пропонували переривання вагітності за медичними показаннями до 12 тижнів, а в 14,8% – і в пізніші терміни!

Адже ці жінки доносили дитину і народили, отже, переривання їм пропонували необґрунтовано. Відмова хворих часто супроводжувалася неетичними (за найм’якшими оцінками) заявами медиків на їх адресу і навіть загрозою ненадання надалі медичної допомоги (спостереження, госпіталізація для лікування, родорозрішення) в даній, в більшості випадків, територіальній лікувальній установі.

Але найстрашніше, що когось лікарі насправді умовили позбутися вагітності, хоча вона була допустима.

І друге. Перелік протипоказань до виношування вагітності залежить від рівня і спеціалізації тієї установи охорони здоров’я, яка здійснюватиме спостереження і ведення вагітної жінки.

Очевидно, що за умови надання допомоги в спеціалізованому центрі вагітність може бути допустима у тих хворих, яким вона категорично протипоказана в умовах спостереження на ФАПі і родорозрішення в районному пологовому будинку.

В даний час висококваліфікована і спеціалізована допомога вагітним з екстрагенітальною патологією часто виявляється недоступною з суто економічних причин: хворі не в змозі їздити в інше місто (область), тривало знаходитися там, оплачувати необхідні сучасні медикаменти.

Джерело: health-ua.com

Поділитися в...

Вас може зацікавити...