Перепади настрою під час вагітності. Правда чи міф?

Перепади настрою під час вагітності. Правда чи міфПро капризи і зміну настрою у вагітних розповідають анекдоти. Але деякі впевнені, що перепади настрою – це не більше ніж міф і просто зручна позиція вагітних, щоб з ними “всі носилися”. Хочемо запевнити скептиків, що швидка зміна настрою – це не примха вагітних. І має під собою дуже вагомі підстави.

Гормональні зміни

Під час вагітності у жінки відбувається справжній гормональний переворот. Так, наприклад, тільки в перші тижні гормон прогестерон підвищується в кілька разів, у порівнянні з невагітним станом.

Таке буйство гормонів призводить до того, що емоційний стан жінки стає нестійким.

Емоційні бурі

Гормональні зміни призводять до того, що риси характеру, які були притаманні жінці до вагітності, посилюються. Реакції на слова і ситуації загострюються.

Взагалі багато вагітних жінок відчувають себе дуже уразливими і слабкими. Відбувається переоцінка цінностей, зміна самоідентифікації. Адже вона – це тепер не просто вона, а мама.

Страхи і тривоги

Страх і тривоги просто переслідують вагітних.

На початку вагітності – це страх втратити дитину. Постійно виникають думки – а як там малюк, чи розвивається, чи все нормально, чи немає будь-якої патології.

У першому триместрі дуже шкодять “добрі” лікарі або подруги, які з готовністю вивалюють на вагітну жінку знання про всілякі дитячі патології, про які їм відомо. Особливо дістається жінкам за 30. Їм у фарбах розповідають, до чого призводить вагітність у “старородящих”. У підсумку, до першого УЗД бідна вагітна просто не знаходить собі місця від занепокоєння.

Порада. Якщо лікар або подруга розповідає вам про дитячі патології просто для інформації – змініть лікаря і обмежте спілкування з подругою.

Після початку ворушіння дитини і другого УЗД стан вагітної стає більш спокійним. Адже вона вже знає, що все в порядку, а дитина своїми ворушіннями може “розповісти” про своє самопочуття. Залишаються звичайні тривоги – як би не впасти, не захворіти, не набрати зайву вагу і т.д.

У третьому триместрі, з наближенням пологів, страхи знову посилюються. В основному, жінки бояться самих пологів, тривожаться, наскільки добре вони пройдуть, чи немає обвиття пуповиною дитини, чи перевернеться плід правильно і т.д.

Порада. Не читайте “історій пологів”. Про спокійні, без патології, пологи пишуть мало. А ось проблемні пологи описують у всіх фарбах.

Порада татам

Взагалі до перепадів настрою під час вагітності схильні, напевно, всі вагітні. Навіть ті, хто впевнений, що за всю вагітність вони були спокійними, як “удав”. Хочете дізнатися, якою була під час вагітності жінка – запитаєте не у неї, а у її близьких.

Тому заспокойтеся і запасіться терпінням – адже ця жінка носить вашу дитину. Просто частіше нагадуйте, що ви її любите, дуже цінуєте і хочете бути з нею все життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...