• Без категорії

Переношування вагітності

Переношування вагітності

Причини переношування вагітності різноманітні. Серед них особливе значення мають ендокринні порушення – зміни в роботі щитовидної залози, цукровий діабет, а також функціональні порушення в діяльності центральної нервової системи

Переношуванню сприяє змінене співвідношення гормонів, зокрема естрогену і прогестерону.
У жінок, що перенесли аборти або запальні захворювання органів малого тазу, може знижуватися скорочувана активність матки, що теж часто викликає переношування вагітності.

Дослідниками було помічено, що у жінок, що переношують вагітність, звичайно буває змінений характер менструальної функції. Так, найчастіше у них спостерігаються ранній і пізній початок менструацій, несталий менструальний цикл, нерегулярні менструації.

Переношування вагітності також може бути пов’язане з перенесеними жінкою психоемоційними потрясіннями. Мають значення перенапруження, пов’язане з різноманітними емоційними навантаженнями, а також недостатнє фізичне навантаження.

Учені звернули увагу і на те, що переношування вагітності часто буває у жінок, страждаючих захворюваннями печінки, шлунку і кишечника. Ці хвороби можуть бути сприяючими чинниками, оскільки при ураженні печінки порушуються процеси обміну естрогену (жіночих статевих гормонів), що приводить до зниження збудливості, інертності матки.

У вагітних, що тривалий час дотримують постільний режим у зв’язку з супутніми захворюваннями, головка плоду може своєчасно не опуститися у вхід в малий таз і не надати дратівливої дії на рецепторний апарат шийки матки.

Окрім перерахованих, існують і інші чинники ризику по переношуванню вагітності:

* різні порушення функції яєчників;

* звичне не виношування вагітності;

* загроза переривання справжньої вагітності і лікування гормонами;

* переношування попередньої вагітності;

* попереднє народження дитини з масою тіла більше 4 кг;

* попередні вагітності, що закінчилися мертвонародженим;

* вік жінки що народжує більше 30 років;

* наявність супутньої патології;

* пізній гестоз;

* тазове передлежання плоду;

* сидячий, малорухливий спосіб життя жінки до і під час вагітності.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...