Переліт при вагітності

Переліт при вагітностіВарто відразу розставити крапки над I – сама по собі вагітність не є протипоказанням до польотів. І взагалі, це не хвороба. Але все-таки майбутній матусі в тій чи іншій мірі необхідно рахуватися зі своїм становищем.

Загальні відомості про польоти під час вагітності

Для початку варто врахувати, що протікання вагітності дуже індивідуально у всіх жінок, тому не можна при ухваленні рішення про поїздку посилатися на подругу / сестру / невістку. Якщо їм не було протипоказано літати літаком під час вагітності, це не означає, що можна і вам, і навпаки.

Якщо ваша подруга, наприклад, всю вагітність пролежала в ліжку, зовсім не обов’язково, що і ви повинні вчинити так само. А ваша знайома балерина взагалі не кинула свого заняття аж до самих пологів. Або ж сестра активно займалася бальними танцями, або на сьомому місяці підкорила Еверест, або стрибала з парашутом – не поспішайте повторювати її особисті рекорди.

По-перше, враховуйте свій вік, самопочуття на даний момент, термін вашої вагітності. Все відмінно? Аналізи у вас такі, що хоч в космос запускай? Відчуваєте, як за спиною виростають крила?

Однак навіть у цьому випадку ви не можете передбачити реакцію вашого організму на нові кліматичні умови. Цілком можливо, що, прекрасно відчуваючи себе в звичному кліматі, ви відчуєте погіршення, відправившись, наприклад, в Туніс.

До того ж, не варто забувати, що багато зарубіжні авіакомпанії не пускають на борт своїх літаків жінок з терміном більше шести місяців. Як правило, з вас вимагатимуть довідку, в якій повинен бути зазначений приблизний термін пологів і відсутність у вас протипоказань до польотів. Втім, на території країн СНД компанії відрізняються більшою лояльністю.

Мало того, наші стюардеси навіть проходять курси першої допомоги при пологах, мабуть такі ситуації на борту вітчизняних літаків не рідкість. До речі, це теж привід задуматися.

Все вище описане – лише застереження, а не категоричну заборону на польоти при вагітності. У кожному разі, дозволяти або забороняти вам летіти може тільки лікар. Проте варто і самостійно вивчити протипоказання до польотів.

За яких обставин вагітним не можна літати в літаку

Існує думка, що на ранніх термінах вагітності польоти є загрозою для розвитку плоду, мовляв, грозить всякими патологіями і пороками. Скажемо прямо, ніяких наукових обгрунтувань цього твердження не існує. І все ж, саме маленький термін є одним з перших протипоказань польотів на літаку під час вагітності. Це обумовлено тим, що при зльоті та посадці організм відчуває різкі перепади тиску, що загрожує тонусом матки і може спровокувати викидень, особливо, якщо плід у вас розташований низько.

Також підвищений тиск загрожує відшаруванням плодового яйця або плаценти. До того ж, не зайвим буде визначити довжину шийки матки за допомогою УЗД. Якщо вона у вас менше 15 мм, це є потенційною загрозою передчасних пологів.

Знову ж таки, після четвертого місяця необхідно мати при собі довідку від лікаря, інакше вас можуть не пустити на борт.

Серйозними протипоказаннями до польотів вагітних на літаку є різні недуги, якими страждає майбутня мати. Якщо у вас спостерігається варикозне розширення вен або тромбофлебіт, щоб уникнути негативних наслідків, краще відмовитися від тривалих подорожей або вибрати альтернативний вид транспорту.

Врахуйте, якщо у вас набрякають і німіють ноги, навіть години в статичному сидячому положенні буде достатньо для того, щоб почалися ускладнення. Гірше літака в даному конкретному випадку, може бути тільки подорож автотранспортом, адже там ваші пересування будуть не просто обмежені, а неможливі.

Не забувайте, що на висоті більше 3000 м в салоні літака значно знижується рівень кисню, що є потенційною загрозою для дитини. Надлишок вуглекислого газу в крові матері може призвести до гіпоксії плода. Тим більше, якщо вам поставили діагноз «хронічна гіпоксія плода» або «внутрішньоутробна затримка плода», літати на літаку не можна.

Також не варто вирушати в авіаподорож, якщо у вас важкий токсикоз, гестоз, багатоплідна вагітність, сідничне передлежання плода на пізніх термінах або ж ви скористалися екстракорпоральним заплідненням.

У яких випадках вагітним дозволені польоти на літаку

Може виникнути справедливе заперечення: було сказано, що сама вагітність не є перешкодою для польотів, а куди не глянь, одні протипоказання. Справді, чимало вагітних жінок благополучно літають. І першим показанням до польоту є відсутність всіх перерахованих протипоказань, а також, якщо ви повністю здорові. До того ж, слід врахувати термін вашої вагітності. Найбільш сприятливий для подорожей другий триместр.

Всі життєво важливі органи у дитини до цього терміну сформовані, а ви вже звикли до даного положення і вивчили реакції свого організму. До того ж, майбутня мати на другому триместрі залишається достатньо рухомою, адже до пологів ще пристойний відрізок часу. Даний період найбільш сприятливий для авіа перельотів, так як ризик виникнення непередбачених ускладнень в самопочутті майбутньої матері зведений до мінімуму.

Рекомендації для вагітних, яким необхідно летіти

Бувають ситуації, які змушують вагітну жінку сідати в літак, незважаючи на термін. Якщо відкласти політ ніяк не можна, ваше завдання зробити його максимально комфортним, а значить, безпечним.

Найкраще, звичайно, летіти бізнес-класом. Для цього є дві причини – фізична і психологічна. Перша обумовлена зручними широкими кріслами, великим простором між рядами, ніж в економ-класі. До того ж в салонах бізнес-класу заборонено курити. А в хвості недолік кисню особливо відчутний.

Важливо й те, що до пасажирів бізнес-класу у стюардес особливе ставлення. Вам не доведеться турбуватися про зайву мінералку або сік. Хоч це і здається неправильним, адже персонал повинен однаково піклуватися про всіх пасажирів, але, на жаль, розраховувати на підвищену увагу стюардеси, сидячи в економ-класі не доводиться.

Також перед тим, як сісти в літак, варто запастися заспокійливим, якщо вам властиво хвилювання під час польоту.

Якщо вас чекає довгий переліт – не лінуйтеся вставати і розминати затерплі ноги і спину. До того ж корисна буде прогулянка перед польотом, хоча б по аеропорту. Якщо у вас присутні ознаки варикозу, тим більше на великих термінах вагітності, надіньте компресійні гольфи.

Не зайвим буде взяти в подорож маленьку подушечку для шиї і покривало. Додатковий плед, який вам видасть стюардеса, можна буде підкласти під поперек. Це допоможе прийняти найбільш комфортне положення і уникнути болів в спині і шиї.

Для польоту найкраще підійде одяг вільного крою з м’яких натуральних тканин.

Ремінь безпеки необхідно пристібати під животом.

Виконання перерахованих рекомендацій допоможе вам істотно підвищити комфорт під час перельоту і уникнути ускладнень самопочуття.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...