ПЕРЕЛІТ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ: ТЕРМІНИ І ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

До якого терміну вагітності можна літати в літаку? Які обмеження для вагітних вводять авіаперевізники? Як зробити переліт під час вагітності безпечним?

Іноді так хочеться залишити холодне місто і рвонути на тиждень до теплого моря. Бажано, на чистий доглянутий пляж і комфортний у всіх відносинах ол-інклюзив. Лише дві години літаком і ось вона, відпустка мрії.

Однак що робити, якщо ви в очікуванні малюка? Багато жінок під час вагітності відмовляються від перельотів. У першому триместрі через токсикоз, у другому і третьому через ризик розвитку тромбозів і побоювання нашкодити дитині. Однак, насправді обмежень для перельотів під час вагітності практично немає. Все визначається тільки самопочуттям майбутньої мами і вимогами авіакомпаній.

До якого терміну можна літати в літаку

Під час вагітності жінка переживає не тільки за себе, але і за майбутню дитину. Тому часто стає недовірливою і вважає за краще в багатьох ситуаціях «застерегтись». Так, в інтернеті можна знайти інформацію про те, що перельоти підвищують ризик розвитку тромбозів. Це одна з причин, за якими дами в положенні відмовляються від літака і від відпустки в інших країнах. Насправді, медициною доведено, що ризик тромбозу підвищується при тривалих перельотах (довше 4 годин), і до цих пір немає підтверджень того, що це якось може вплинути на перебіг вагітності. Тому в Таїланд або на Мальдіви в цілях обережності можна, звичайно, не летіти, а ось Туреччина, Єгипет і європейські курорти – будь ласка.

Також для вагітної жінки немає ніяких рекомендацій і обмежень по термінах вагітності. Все залежить від стану здоров’я і самопочуття майбутньої мами. Якщо вагітність протікає важко, вас мучить нудота, токсикоз і загальна слабкість, тоді від перельоту, безумовно, краще утриматися. Але не через небезпеку в літаку, а просто тому, що відпустка в такому стані навряд чи принесе вагітній жінці користь.

Найсприятливішими для перельоту вважаються:

  • в першому триместрі будь-які терміни, починаючи з 7 тижня
  • у другому триместрі 14-18 і 22-27 тиждень; в проміжку з 18 по 22 тиждень деякі лікарі рекомендують утриматися від подорожей, тому що саме на цьому терміні при складному перебігу вагітності є ризик пізнього викидня

Однак, якщо ваше самопочуття в нормі, вагітність протікає без відхилень, і у вас «добро» на переліт від лікаря, літак вам не протипоказаний аж до 36 тижня. Пізніше летіти теж можна, але це вже всупереч здоровому глузду цілком обгрунтований ризик народити дитину в літаку або на курорті. До речі, саме через цей ризик багато авіакомпаній вводять обмеження при перельотах для жінок в третьому триместрі вагітності. Починаючи з 28 тижня, більшість авіаперевізників при реєстрації на рейс зажадають у вас довідку від лікаря, в якій буде написано, що вагітність у вас протікає нормально, а також буде вказана ПДП (попередня дата пологів).

Обмеження від авіакомпаній для вагітних

МАУ, airBaltic: перельоти заборонені з 36 тижня вагітності; з 28 по 35 тиждень потрібна довідка від лікаря

Lufthansa: перельоти заборонені за 4 тижні до ПДР; в разі багатоплідної вагітності з 28 тижня

Alitalia: заборони на перельоти немає; в разі багатоплідності або після 36 тижня потрібна медична форма (MEDIF), заповнена лікарем, з його підписом і печаткою

Air France: заборони на перельоти немає

Turkish Airlines: перельоти заборонені з 28 тижня вагітності; до цього терміну потрібна довідка від лікаря

Etihad Airways: перельоти заборонені з 37 тижня (у разі багатоплідної вагітності з 32 тижнів); з 29 потрібна довідка від лікаря

Air Moldova: перельоти заборонені з 36 тижня; з 28 по 32 тиждень потрібна довідка від лікаря; з 32 по 35 тиждень крім довідки потрібна форма MEDIF.

Як полегшити переліт під час вагітності

Щоб не відчувати в літаку дискомфорту, вагітній жінці краще бронювати місце в бізнес-класі. Крісла там ширші, а відстань між ними більша, і дозволяє зручно розміститися і витягнути ноги вперед. Якщо у вас вже куплений економ-клас, тоді постарайтеся зайняти (або домовитися з пасажирами про те, щоб помінятися місцями) сидіння в першому ряду або біля проходу.

Під час польоту намагайтеся по можливості рухатися: кожні півгодини (якщо це можливо) прогулюйтеся по салону. Пийте більше рідини (близько півлітра на годину) і зволожуйте шкіру спреями на основі термальної або навіть звичайної води – в літаку дуже сухе повітря, через це вже на другій годині польоту ви можете відчути дискомфорт. Щоб уникнути набряків, надіньте відразу або візьміть на борт компресійні панчохи. Під час посадки відрегулюйте ремені безпеки так, щоб вони не тиснули на живіт.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...