Перейти на здорове харчуванняі? Місія здійсненна!

Картопля, хліб, банани, сало, звичайні злаки, молоко та м’ясо, не кажучи вже про очевидно шкідливі ковбаси, витримані сири, консерви та солодощі. Усе це записано до списку шкідливих продуктів адептами псевдоздорового харчування.

Активно рекомендується їсти фрукти і овочі, горіхи та бобові, які, безумовно, хороший вибір, але більшості сімей скоротити свій раціон до цих 4 категорій надзвичайно важко. Та чи потрібно? Давайте розберемось разом із узасновником проекту «Матуся у формі».

Коли у магазин парфумів, – пояснює Ганна Пригода, засновник проекту “Матуся у формі” – то перед тим як запропонувати спробувати новий аромат, консультант рекомендує зробити ковток води. Він знає, що таким чином, молекули запаху із слизової оболонки змиваються, після чого ви зможете повною мірою сприймати наступний парфум. Аналогічним чином, кожного учасника проекту, де ми приводимо жінок у форму, ознайомлюємо із концепцією здорового харчування, щоб обнулити їх ставлення до їжі. Відмова від цукру, алкоголю, копченостей і т. д. У цьому випадку – це як чистка рецепторів, після чого починається основна настоянка під суворим контролем: те, що ми їмо, коли ми їмо, за якими відчуттями стежимо. Такий методичний відбір займає більшу частину шляху, але в кінці учасники здатні самостійно робити тонкі налаштування, утворюючи меню на свій власниц розсуд та запитуючи моєї поради тільки в разі необхідності. Тож здорове харчування, в першу чергу, інтуїтивне харчування.
Я, наприклад, їм м’ясо, не п’ю смузі, напівзаходам овочевих/фруктових/білкових розвантажувальних днів я віддаю перевагу повному голоду, а здоровим харчуванням я вважаю помірність з необхідними відхиленнями для забезпечення “смаку життя”, – говорить Ганна Пригода, – у мене склалась моя власна, в чомусь унікальна система харчування розробила, але для цього необхідно було вивчити тему здорового способу життя, перечитати купу літератури від Малахова до Луїзи Гей і спробувати на собі різні підходи. Подібно до того, як в музиці, перш ніж навчитися імпровізувати, необхідно вивчити усі її закони і освоїти техніку, щоб навчитись, як чути себе і своє тіло, ви повинні спочатку рахувати калорії, важити продукти і встановлювати жорсткі заборони.

Для більшості людей, дуже важко розчути справжні сигнали свого організму за міцно встановленими звичками, – говорить Анна, – ми потураємо нашим слабкостям, слідуємо моді, не цінуємо здоров’я, в результаті з’являється надмірна вага, а потім ми звертаємось до іншої крайності – дієти. Тут і починаються заборони на хліб, банани, картоплю і т. д. Але здорове харчування це аж ніяк не дієта! Це свідомі дії із думками про здоров’я. І це не забіг коротку дистанцію “до літа”, “до фотосесії”. Це життєвий марафон із доглядом за себою та вашим тілом, де втрата ваги прийде як наслідок.

Схема переходу на здорове харчування в нашому розумінні включає лише 3 етапи

Розрахуйте для себе щоденну норму калорій в залежності від статі, віку, рівня активності та індивідуальних характеристик. Дотримуватися цього рівня споживання протягом 2-5 місяців.

У процесі поступово зміщати раціон у бік здорового харчування, виключаючи шкідливі і безкорисні вироби. Навчіться розпізнавати сигнали свого тіла.

Очистивши сприйняття, переключайтесь на інтуїтивну дієту. Припиніть рахувати кількість калорій, а меню планувати на основі відчуттів і здорового глузду.
Це просто і водночас складно, – говорить Анна.

Ось деякі поради, які слід враховувати при переході на здорове харчування

Перше, як уже згадувалося здорове харчування це не дієта.
Не варто розглядати його як тимчасове явище. Налаштуйтеся так, щоб зробити його частиною вашого способу життя.

Спочатку буде важко, особливо на роботі, коли кожен через день пив чай із тістечками, печивом та солодощами. Вам доведеться взяти волю в кулак і казати собі: ні, ні, і знову ні, я хочу бути здоровою та стрункою. Саме внутрішній настрій та підтримка, особливо в групі, врятують вас. А потім прийде радісне розуміння, що їсти можна все, головне не перетворити все це в повсякденне об’їдання. Дуже важливо планувати свій раціон і закуповувати продукти на тиждень вперед, свідомо підходити до того, що ви їсте і скільки, не забувайте дивуватися, а чи корисне те, що я буду їсти для мого організму?

Друге, якщо ви робите перехід самостійно, робіть це поступово.
Замінюйте шкідливі продукти та інгредієнти на їхніх здорових родичів. Той самий хліб, якого кожен боїться, можна їсти. Просто придбаний в магазині білий батон слід замінити на бездріжджовий із цільнозернового борошна. Вводьте нові продукти. Наприклад, так звані суперпродукти – зерно, насіння, горіхи та масла, які часто дешевші, ніж модні біодобавки, а в харчовій цінності значно перевищують їх. Спробуйте варіації страв із здорового харчування, які вже відомі вам.

Із труднощів переходу на здорове харчування також можна відзначити психологічний фактор. Спочатку буде сильний внутрішній протест, що необхідно їсти строго по складеному меню. Будуть думки: що за дурниця, хто все це придумав, нічого страшного не буде, якщо я з’їм щось інше окрім… Тут найголовніше, протистояти! Потім, кожного нового дня все буде даватись легше і, як виявиться, смачніше. Є багато здорових і апетитних рецептів. Ви відкриєте для себе продукти, які ніколи не були предметом розгляду для покупки. І навпаки, на той же шоколад, повз який просто не могли пройти, потім будете дивитись абсолютно спокійно. Здорове харчування це смачно!

Третє, віддайте перевагу необробленим продуктам.
Якщо олія, то нерафінована, борошно – неочищене, каша – грубого помолу чи в лушпинні. Намагайтесь якомога менше піддавати продукти термічній обробці. Овочі та фрукти їжте сирими або напівсирими, кашу та бобові замочуйте на ніч, щоб потім зварити за 10-20 хвилин.

Також найважчим буде необхіднійсть все це готувати. Ви будете абсолютно впевнені, що у вас не буде достатньо часу для цього. Так, дійсно, простіше купити гамбургер, ніж випікати м’ясо вдома у духовці, але, як виявилося, в здоровому харчуванні є маса нескладних варіантів, які підходять для таких зайнятих людей, як ви. Ну, а потім, в процесі, так би мовити, з’являться улюблені страви, на які і часу не шкода. Я, наприклад, тепер смажу тільки на кокосовій олії. На кухні тепер приємний аромат кокосу і без канцерогенів. Вони не утворюються в ньому.

Четверте, замініть будь-яку рідину чистою водою.
Сік, чай, компот, молоко – це спосіб ускладнити життя, а вашому тілу виконання процесів обміну речовин. Адже вашому організму доведеться спочатку “дістати” воду з цих рідин…

П’яте, не вдавайтесь до крайнощів.
Якщо ваша мета полягає у втраті надмірної ваги, пам’ятайте, що супер-дорогі продукти (креветки/кальмари/авокадо), якими заповнені стрічки блогерів в соціальних мережах, не сприяють цьому. Втрата ваги є результатом дефіциту калорій, так що рухайтесь більше! Знайдіть активну діяльність, яка буде вам подобатись. Не варто мучити себе за допомогою тренувань, вижимаючи із себе сім потів. Танці, біг, ролики, велосипеди, рухомі ігри із дітьми, просто прогулянка через парк і навіть прибирання цілком підходять.

Важливо пам’ятати одну річ! Калорії з їжею ви отримуєте кожен день, і тому маєте витрачати їх кожен день. Спорт раз на місяць не дасть вам бажаного результату у зниженні ваги.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...