Перейми Брекстона-Хікса в порівнянні зі справжніми переймами

Сутички Брекстона-Хікса в порівнянні зі справжніми переймами
Це природно, що ближче до кінця вагітності ви замислюєтеся: як зрозуміти, що починаються пологи? А ще більше запитань може виникнути, якщо в другому або третьому триместрі ви відчуєте сутички, які потім проходять самостійно, при цьому вони не призводять до початку пологів. Такі сутички називаються переймами Брекстон-Хікса, і це один із способів підготовки до пологів, при якому частина м’язів матки скорочується, готуючи організм до процесу пологів.

Що таке перейми Брекстон-Хікса?
Сутички Брекстона-Хікса (названі на прізвище лікаря, який першим їх виявив) також відомі як тренувальні сутички. Це не справжні, тобто ведуть до пологів сутички, однак вони, так само як і справжні, викликані скороченням м’язів матки. Якщо ви будете знати, як відчуваються сутички Брекстон-Хікса, то вам може бути простіше визначити початок сутичок перед пологами. Під час помилкових сутичок з’являється відчуття сильного стиснення живота, також вони можуть нагадувати знайомі менструальні спазми.

При сутичках Брекстон-Хікса необов’язково приймати якісь заходи. Часто вони самі зникають, якщо піти на прогулянку, відпочити або змінити позу. Як і самі відчуття, так і способи, які можуть допомогти, індивідуальні.

Перейми Брекстона-Хікса і родові сутички
Якщо за термінами ви ще не планували народжувати, то при перших симптомах сутичок ви напевно занепокоїлися, що у вас починаються передчасні пологи. А в подальшому також буває незрозуміло, знову ви відчуваєте сутички Брекстон-Хікса або, нарешті, це те, чого ви так чекаєте.

Помилкові сутички нерегулярні, і паузи між ними не скорочуються. Хороший спосіб перевірити – це засікти довжину сутичок і перерви між ними.
Помилкові сутички слабкі і не посилюються, а якщо спочатку вони сильні, то потім стають слабкішими. Однак з наближенням пологів можуть траплятися сильніші і регулярні сутички Брекстон-Хікса.
Тренувальні сутички зупиняються, якщо пройтися, лягти або поміняти позу.
Дискомфорт від сутичок відчувається спереду живота (справжні сутички часто починаються зі спини і рухаються до передньої частини живота).
Скільки тривають сутички Брекстон-Хікса? Зазвичай скорочення тривають від 30 секунд до 2 хвилин. Як правило, вони трапляються або в другій половині дня або ввечері, або після напруженої фізичної активності. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо ви сумніваєтеся, що з вами відбувається, або якщо помічаєте що-небудь з наступного:

Сутички тривають, навіть якщо ви рухаєтеся.
Сутички приходять регулярно, а з часом частішають і посилюються.

Коли починаються перейми Брекстон-Хікса?
Зазвичай такі сутички можна відчути в третьому триместрі, хоча у кого-то вони іноді бувають і в другому. Сутички Брекстона-Хікса можуть початися навіть раніше, якщо це ваша воля не перша вагітність.

Сутички Брекстона-Хікса, безумовно, викликають дискомфорт, але це абсолютно нормальний етап вагітності. Адже вони допомагають вашому тілу підготуватися до дня справжніх пологів. А щоб відчувати себе ще більш впевненою, почитайте про те, як зробити процес пологів комфортнішим і чого чекати відразу після народження дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...