Переходимо до водних процедур: басейн при вагітності

Переходимо до водних процедур басейн при вагітностіРух – це життя. Даний постулат повною мірою відноситься і до вагітних жінок. Застій крові в області таза може призвести до різних ускладнень, недолік фізичних навантажень – до загрози викидня і слабкої пологової діяльності. Не варто сприймати застереження акушерів і гінекологів як команду інтенсивно бігати, крутити сальто і сідати на шпагат. Робити які б то не були рухи тіла в період вагітності, безумовно, складно. Особливо проблематично стає це робити на пізніх термінах. І тут на допомогу приходить басейн. У воді ми можемо робити такі рухи, про які на суші навіть мова не йде. Махи ногами і руками виходять сильними, стрибки легкими, ковзання по воді ефектним. Отже, вагітні жінки, переходимо до водних процедур …
Комплекс занять вагітних жінок в басейні зводиться до трьох груп – плавання, пірнання і аквааеробіка. Це ті три кити, на яких будується міцне здоров’я, гарне самопочуття і бадьорий настрій майбутньої мами і її малюка.
Плавання
У воді майбутня мама, втомлена від своєї солідної ваги, відчуває незвичайне полегшення. Вода розслабляє. «Розвантажує» опорно-руховий апарат і хребет. Плавати треба легко, не поспішаючи, можна просто полежати в позі «Морська зірка» і подумати про щось приємне. Це почуття розслаблення і комфорту треба запам’ятати, воно стане в нагоді при пологах, коли необхідно буде відпочивати , розслаблятися між переймами.
Незважаючи на легкість рухів у воді, організм отримує хороше фізичне навантаження. Зміцнюються м’язи тазу, грудей. Помічено, що у жінок, що активно займаються під час вагітності в басейні, не буває проблем з лактацією. Можливо тому, що під час плавання відбувається поліпшення кровопостачання грудних м’язів.
Пірнання
Під час пірнання, як стверджують акушери, вагітна жінка краще відчуває свого малюка. Адже вона, по суті, входить в ті ж умови, в яких на даний момент знаходиться він. Ось чому пірнання однаково корисно як з фізичної точки зору, так і з психологічної.
Під час пірнання тренується дихання – затримка, глибокі вдихи і видихи. Цей навик стане в нагоді, коли прийде час пологів, і треба буде тужитися. Малюку, який в момент пірнання мами не отримує кисень, це теж корисно: такі тренування допоможуть йому спокійніше перенести нестачу повітря під час пологів, коли кисень і харчування вже перестануть надходити через пуповину в його організм. Це чудова профілактика внутрішньоутробної гіпоксії. Крім цього, діти, чиї матері займалися пірнанням під час вагітності, швидше звикають до зовнішнього світу.
Аквааеробіка
Слід на час забути про основні завдання аквааеробіки – поліпшення фігури і скидання зайвих кілограмів. Під час вагітності аквааербіка покликана лише підтримувати гарну фізичну форму і створювати настрій. Екстремальні навантаження краще залишити на потім, на післяпологовий період. Вагітним треба просто ходити у воді, навіть бігати, по можливості високо піднімаючи коліна, виробляти під музику всілякі махи руками і ногами. Танцювати, зрештою.
Що треба робити обов’язково, так це вправи на розтяжку. У теплій воді басейну робити це досить легко і приємно, а еластичні зв’язки допоможуть під час пологів і, що важливо, після пологів. З еластичними натренованими зв’язками набагато швидше відбувається повернення до колишніх форм (стрункості).

Увага
Помірніі, без екстремальних навантажень заняття в басейні показані практично всім вагітним жінкам. І все ж, перед тим як відправитися туди, варто порадитися з лікарем.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...