• Без категорії

Передвісники пологів – пора в пологовий будинок?


Коли вагітність вже добігає логічного її завершення, дні тягнуться до неможливості довго. Жінка чекає сутичок з великим нетерпінням. Але ось як їх розпізнати, знає не кожна вагітна, особливо якщо це її перший малюк.
На останньому місяці вагітності жінку починають турбувати, тягнуть болі в попереку або внизу живота. Вони чимось схожі на відчуття під час місячних. Також частими супутниками майбутньої мами в останній місяць перед пологами стають відчуття тиску внизу живота і періодичне відчуття напруги матки. Чим ближче дата пологів, тим частіше матка стає напруженою.
Помилкові перейми
Часто вагітні відчувають помилкові перейми. Первородящие зазвичай сприймають їх за справжні і мчать до пологового будинку. Не можна сказати, що вони не праві, адже краще бути під наглядом лікарів, якщо точно не знаєш, народжуєш ти вже чи ні. Але найчастіше це помилкові перейми, які є одним з провісників наближення появи на світ малюка. Основне їхнє завдання – підготувати організм мами до пологів. Основна їхня відмінність від справжніх – вони нерегулярні (час між переймами не скорочується) і безболісні.
Помилкові сутички ви можете зупинити самостійно. Для цього потрібно розслабитися, випити склянку води, прийняти душ, прийняти зручну для вас позу і відпочити.
Підходження пробки
Якщо відходить слизова пробка, значить пологи вже зовсім близько, правда не завжди це означає, що народите ви в цей же день. Бувають і такі випадки, що пробка відійшла під час помилкових сутичок, а народжує жінка після закінчення ще тижня-двох. Але все ж, якщо слизова пробка відійшла – їдьте на огляд до лікаря.
Перейми
Якщо сутички супроводжує посилюється біль означає ось воно – початок пологів. Саме біль – головна ознака відмінності помилкових сутичок від справжніх. Біль посилюється поступово, спочатку це просто відчуття дискомфорту, але з часом вона стає сильнішою, а час між переймами все менше. Коли період між переймами скоротився до 8-10 хвилин – саме час відправиться в пологовий будинок. Але може бути так, що біль посилюється, а інтервал між переймами постійно різний. В такому випадку в пологовий будинок потрібно їхати без зволікання, це можуть бути ознаки стрімких пологів.
Якщо пологи не перші – їхати в лікарню потрібно в самому початку сутичок, як тільки ви зрозуміли, що це не помилкові. Адже повторні пологи зазвичай проходять швидше перших.
Відійшли води
У первісток часто буває таке, що міхур з навколоплідними водами лопається до початку спереймів. Майбутній мамі важливо запам’ятати час, коли це сталося, і звернути увагу на колір. Не чекайти перейми у будинку – відразу потрібно їхати в пологовий будинок.
Як допомогти собі пережити сутички?
Біль під час сутичок можна порівняти з морською хвилею – поступове накочення болю, і таке ж поступове її затихання. Головне – зберігати спокій. Прийміть найзручнішу в цей момент для вас позу і уважно слухайте, що вам каже лікар і акушер. Правильне дихання – один з найважливіших пунктів під час пологів. А ось кричати не рекомендується. Цим ви собі не полегшите долю, а тільки прослухаєте, що вам каже медичний персонал.

Пологи – це найболючіше. Але все проходить. Пройде і це. Далі будуть потуги, і ще через деякий час ви почуєте перший крик своєї дитини і притисне його до грудей. Терпіння під час пологів винагороджується найкращим подарунком.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...