Передлежання плаценти

Передлежання плацентиУ нормі плацента розташована у верхніх відділах тіла матки: на дні задньої і передньої стінок. При передлежанні вона знаходиться в нижньому матковому сегменті і частково або повністю перекриває область внутрішнього зіву.

Симптоми передлежання плаценти і діагностика патології

Єдині прояви передлежання плаценти – кровотечі, які посилюються з другої половини вагітності. Найбільш об’єктивний і безпечний метод діагностики – УЗД. Він дозволяє визначити варіанти передлежання, розміри, структуру і площу плаценти, ступінь її відшарування, а також характер «міграції» (зміни положення щодо матки під час вагітності). Всі ці фактори впливають на тактику ведення вагітності, а також методи допомоги при пологах.

Важливо! Остаточний діагноз «передлежання плаценти» ставлять тільки після 24 тижня вагітності.

Причини передлежання плаценти

  • зміни внутрішніх стінок матки (ендометрія) через запалення, оперативні втручання, багаторазові ускладнення пологів
  • міома матки
  • недорозвинення матки
  • істміко-цервікальна недостатність
  • багатоплідна вагітність

Аномалія розвитку плаценти частіше зустрічається у повторно народжуюючих жінок (75%).

Тактика ведення вагітних

При відсутності кров’яних виділень у першому триместрі вагітна може перебувати під амбулаторним наглядом. У другому триместрі контроль можливий тільки в стаціонарі. Якщо вагітність вдалося зберегти до 37-38 тижнів, вибирають оптимальний спосіб розродження, хоча в більшості випадків використовують кесарів розтин.

Показники для екстреного кесаревого розтину незалежно від терміну вагітності

  • повторювані кровотечі
  • крововтрати з анемією і зниженням артеріального тиску
  • одноразова рясна крововтрата
  • повне передлежання плаценти і початок кровотечі

Показання для кесаревого розтину при пологах

неповне передлежання з супутніми акушерськими або соматичними ускладненнями

При неповному передлежанні можливі природні пологи, але тільки якщо після розкриття плодового міхура кровотеча зупинилася, шийка матки зріла, родова діяльність хороша і є головне передлежання плоду.

Наслідки передлежання плаценти

При передлежанні частина плаценти не бере участь у газообміні, що загрожує плоду гіпоксією і можливим відставання у розвитку. Нерідко формується неправильне положення плоду, яке супроводжуються різноманітними ускладненнями. У вагітних спостерігається анемія і знижений артеріальний тиск. Важкі форми передлежання можуть призвести до передчасного переривання вагітності і видалення матки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...