Передчасні пологи

Передчасні пологиПередчасні пологи – проблема актуальна і тому говорити про неї треба серйозно. Зрозуміло, що подібні серйозні розмови не піднімають настрій майбутній мамі. Але і киснути, теж немає причини. Все-таки вірогідність народити в строк набагато вище, ніж народити передчасно. Крім того, передчасним пологам можна постаратися запобігти.

Які пологи слід вважати передчасними?

Передчасними є пологи, що наступили при терміні вагітності до 37 тижнів. У зв’язку з особливостями акушерської тактики, доцільне виділення наступних інтервалів, в яких можуть починатися пологи:

передчасні пологи при терміні вагітності 22 тижні;

передчасні пологи в 22 – 27 тижнів;

передчасні пологи в 28 – 33 тижні;

передчасні пологи в 34 – 37 тижнів.

Як часто зустрічаються передчасні пологи?

Потрібно відзначити, що у різних народів реєструється різна кількість передчасних пологів, яка достатньо стабільно тримається на одному рівні з року в рік. Причиною тому може бути різна політика держав по вживанню попереджувальних заходів відносно передчасних пологів: збільшення рекламних компаній проти куріння, пропаганда здорового способу життя, правильного харчування, розробка різних сімейних програм, пропаганда аеробіки і фітнесу.

Які основні причини передчасних пологів?

Перша група найпоширеніших причин – це ускладнення справжньої вагітності і акушерсько-гінекологічна патологія в анамнезі жінки:

У цій групі причин найчастіше зустрічається істміко-цервікальна недостатність – неспроможність м’язового шару шийки матки;

Генітальні інфекції – теж досить часта причина передчасних пологів. В результаті запального процесу стінка матки стає неповноцінною. Вагітність продовжується до тих пір, поки стінка матки здатна розтягуватися, потім організм намагається позбавитися вагітності.

Багатоплідна вагітність, багатоводність, крупний плід – стани, що приводять до перерозтяження матки і сприяючі передчасному вигнанню плоду з порожнини матки.

Вади розвитку матки також можуть сприяти передчасним пологам через анатомічну і функціональну неспроможність органу.

Передчасне відшарування плаценти, передлежання плаценти, антифосфоліпідний синдром і інші акушерські проблеми у великому відсотку випадків приводять до пологів раніше терміну.

Важкі гестози можуть ставати причиною стану, загрозливого життю вагітної жінки. Тому медичний консиліум може ухвалити рішення про передчасне родорозрішення для порятунку життя жінки.

Які жінки потрапляють в групу ризику передчасних пологів в 22-27 тижнів вагітності?

Передчасні пологи в 22-27 тижнів (маса плоду від 500 до 1000 г) найчастіше обумовлені істміко-цервікальною недостатністю, інфікуванням нижнього відділу плодового міхура і передчасним його розривом. От чому в цій групі переважають повторно вагітні жінки.

Які жінки потрапляють в групу ризику передчасних пологів в 28 і більше тижнів вагітності?

Передчасні пологи при терміні 28-33 тижні (маса плоду 1000-1800 г) обумовлені різноманітнішими причинами, ніж передчасні пологи на раніших термінах. Першоразово вагітних жінок в цій категорії народили раніше терміну більше 30%. Передчасні пологи при терміні вагітності 34-37 тижнів (маса плоду 1900-2500 г і більш) обумовлені ще різноманітнішими причинами, відсоток інфікованих жінок набагато менше, ніж в попередніх групах і, відповідно, першоразово вагітних жінок, що народили раніше терміну – більше 50%.

На яких термінах найчастіше відбуваються передчасні пологи?

Найбільший відсоток передчасного родорозрішення доводиться на терміни 34-37 тижнів вагітності (55,3%), тоді як в терміни вагітності 22-27 тижнів передчасні пологи зустрічаються в 10 разів рідше (5,7%).

Джерело: tetraktis

Поділитися в...

Вас може зацікавити...