Передчасні пологи можна попередити

Вагітність можна продовжити за допомогою спеціального вагінального гелю

Натуральний гормон прогестерон, який може застосовуватися в складі особливого вагінального гелю, здатний знизити ризик передчасних пологів у жінок, які мають коротку шийку матки. Ця фізіологічна особливість відноситься до факторів ризику при вагітності. Прогестерон збільшує тривалість вагітності.

До такого висновку прийшли дослідники з американської Perinatology Research Branch під керівництвом доктора Роберто Ромеро. Вони також визначили, що діти, народжені у жінок, що отримували прогестерон, рідше страждають від респіраторного дистрес-синдрому новонароджених – важкого ускладнення, який проявляється у малюків, що народилися раніше терміну.

“Наше дослідження довело, що прогестероновий гель знижує небезпек у передчасних пологів, до яких ми відносимо термін раніше 33 тижнів, – говорить доктор Ромеро. – Це стосується жінок з короткою шийкою матки. Така аномалія виявляється при звичайному ультразвуковому скануванні. Як тільки у жінки діагностують коротку шийку матки, їй слід почати використання прогестерону “.

Зазвичай цей гормон виділяється яєчниками під час других двох тижнів менструального циклу, а також у плаценті під час вагітності. У першому випадку його щоденна кількість становить 25-30 мг, а в другому – до 300-400 мг. Прогестерон також можна використовувати в якості терапії ПМС, а також у жінок з безпліддям або високим ризиком втрати плоду.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...