Печія під час вагітності

Печія під час вагітностіПечія – це не самостійна хвороба, а основний симптом захворювання, званого рефлюкс-езофагітом.

Чому печія часто виникає під час вагітності?

Рефлюкс-езофагіт – це запалення слизистої оболонки нижнього відділу стравоходу, що граничить з шлунком. Захворювання розвивається унаслідок занедбаності стравоходу і вмісту шлунку. Немає точних даних про те, наскільки часто рефлюкс-езофагіт розвивається під час вагітності, проте відомо, що скарги на печію пред’являють більше половини вагітних.

Під час вагітності в крові росте рівень гормону прогестерону, який розслабляє гладком’язові органи, зокрема нижній стравохідний сфінктер. Крім того, із зростанням матки підвищується внутрішньочеревний тиск, також сприяючий занедбаності вмісту шлунку в стравохід. Не слід також забувати, що вагітність може сприяти прояву ряду прихований протікаючих захворювань органів травлення, симптомом яких є печія.

Як боротися з печією?

Слід дотримуватися щадної дієти: з раціону необхідно виключити вироби, дратівливі слизисту оболонку шлунку і стимулюючі вироблення соляної кислоти: здобу, свіжий хліб, жирні сорти м’яса і риби, овочі, що містять грубу рослинну клітковину, зварені круто яйця, кислі сорти ягід і фруктів, морозиво, чорну каву, газовані напої, гострі мариновані блюда і спеції.

Харчування повинне бути дробовим – 5-7 разів на день, остання їда – за 3 години до сну.

Після їди не слід лягати протягом 30-40 хвилин, оскільки горизонтальне положення тіла провокує занедбаність соляної кислоти з шлунку в стравохід.

Необхідно стежити за тим, щоб щодня відбувалося спорожнення кишечника.

Спати треба на ліжку з підведеним на 15-20 см головним кінцем (можна підкласти зайву подушку).

Не слід носити тісну, що здавлює одяг.

Як обволікаючі і терпкі засоби можна використати відвари рослинних засобів: звіробою, вільхи, ромашки, а також крохмаль (у вигляді киселю, наприклад).

Джерело: med-help

Поділитися в...

Вас може зацікавити...