Печія при вагітності

Печія при вагітностіВиношувати дитину – нелегка праця. Зростаюче життя вимагає від материнського організму мобілізації всіх ресурсів, і навіть здорову жінку підстерігають прикрі неприємності. Одна з них – поява печії.
Іноді вона обумовлена гормонально і з’являється на ранніх термінах вагітності. Кишечник стає пухким, його робота сповільнюється, їжа повільніше проходить травний цикл, сфінктери працюють гірше, і вміст шлунка потрапляє в стравохід. Але найчастіше печія турбує на пізніх термінах вагітності – причиною її виникнення (в поєднанні з сповільненою інфляцією перистальтики) є зростаюча матка, якій потрібно все більше і більше місця. Вона тисне на шлунок, а розслаблений сфінктер стравоходу не може утримати кислий вміст.

Щоб уникнути або позбутися печії, варто дотримуватися простих рекомендацій і застосовувати засоби, які допомагають не тільки вагітним: їсти потроху і частіше, а не наїдатися до відвалу три рази на день; скоротити жирні продукти на користь білкових; ретельно пережовувати їжу; не лягати і не нахилятися відразу після їжі; стежити за щоденним спорожненням кишечника, не затягуватися в тісний одяг;не курити. Печії сприяють міцний чай і кава, газована вода, цитрусові соки, томати, все кисле і гостре, занадто гаряче й занадто холодне, свіжий хліб (спостереження за власною реакцією на різні продукти допоможе визначити і надалі уникати печії). Можна спати на ліжку з піднятим узголів’ям.

Якщо все ж майбутню матусю ця неприємність не минула, спробувати врятуватися від печії варто спочатку народними засобами. Можуть допомогти мінеральна вода, молоко, кефір, морозиво, відвар ромашки, фруктовий кисіль, картопляне пюре (особливо на молоці), соняшникове насіння або халва, мигдаль, лісові горіхи, вівсяні пластівці, зерна вівса або ячменю, корінь імбиру, терта морква, свіжий огірочок. Лікарі не радять захоплюватися содою – вона допоможе лише ненадовго і може навіть погіршити прояв печії, крім того, що наявний в ній натрій затримує рідину в організмі.

Якщо печія занадто сильна і народні засоби не допомагають? У такому випадку допускається лікування лікарськими засобами (наприклад: “Ренні”, “Гевіскон”, “Гастал”, “Смекта” ), але тільки після консультації з лікарем – в прагненні полегшити собі життя не стоїть самолікуванням заподіювати шкоду ні своєму організму, ні малюкові.

Головне – пам’ятайте, печія створює проблеми тільки майбутній матусі, не завдаючи ніяких неприємностей малюкові і, швидше за все, пройде відразу після пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...