Печія і вагітність

Печія і вагітність

У твоєму новому положенні ти можеш відчувати зовсім нові відчуття – як позитивні і приємні, такі не зовсім. Зупинимося на одному з тих, що часто турбують майбутніх матусь.

Що ж таке печія?

Печія, як ознака кислотного рефлюксу- це розлад стравоходу кислотою, що супроводжується печінням в області від грудей до горла. Багато жінок вперше відчувають печію саме в період вагітності. Це викликано гормональними змінами в організмі.

Під час вагітності в твоєму організмі виробляється гормон прогестерон, що сприяє розслабленню гладкої мускулатури матки. Цей гормон також впливає на клапан, який відокремлює стравохід від шлунку, і шлунковий сік просочується в стравохід, тим самим викликаючи неприємні відчуття. Багато жінок починають відчувати печію в другій половині вагітності. Як правило, вона проходить з народженням дитини.

Якщо ти не в змозі усунути печію, можна хоча б мінімізувати дискомфорт.

Чого слід уникати?

Уникай їжі і напоїв, які за твоїми спостереженнями, викликають шлунково-кишкові розлади. Зазвичай продуктами, які змушують вередувати твій шлунок, є газовані напої, алкоголь (який у будь-якому випадку слід виключити під час вагітності!), кофеїн, шоколад, кислі продукти, цитрусові фрукти і соки, томати, гірчиця і оцет, а також пряна, смажена або жирна їжа.

Харчуйся невеликими порціями, але часто, щоб зменшити навантаження на травний тракт. Це загальновідомий принцип здорового харчування, і актуальний не тільки для вагітних, а й для всієї твоєї родини.

Рекомендується випивати 8-10 склянок води щодня в період вагітності. Але робити це слід між прийомами їжі. В іншому випадку, якщо це робити під час їжі, це призведе до розбухання шлунка, і як наслідок, до неприємних відчуттів у вигляді вже вищезгаданої печії.

Спробуй після їжі пожувати жувальну гумку, щоб стимулювати виділення слини, яка нейтралізує кислоти.

Утримайся їжі перед сном. Повинно пройти як мінімум 2-3 години після останнього прийому їжі перед тим, як лягти спати.

Під час сну підпирай верхню частину тіла подушкою, це допоможе зберегти кислоти в шлунку, де їм і місце.

Одягайся зручно, носи вільний одяг.

Згинайся не в талії, а в колінах при необхідності.

Кидай курити, якщо ти ще цього не зробила. Куріння підвищує кислотність шлунка. Не кажучи вже про те, як негативно це позначається на здоров’ї і розвитку дитини.

Якщо ці поради не допомагають, звернися за допомогою до свого лікаря, можливо, він порекомендує усунути печію лікарським шляхом. І пам’ятай, що здоровий спосіб життя – головна профілактика будь-яких хвороб і нездужань. Нехай ніщо не заважає радіти материнству!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...