ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ТИХ, ХТО ПЛАНУЄ ВАГІТНІСТЬ

Пропонуємо вам пам’ятку, яка допоможе вам планувати здорову вагітність. Для своєї зручності ви можете її завантажити або роздрукувати.

ХАРЧУВАННЯ

Дотримуйтеся принципів здорового харчування

Добре збалансоване різноманітне харчування з великою кількістю фруктів і овочів дозволить підготувати ваш організм і підтримувати гарне самопочуття.

Почніть приймати вітаміни для вагітних

Перші 6-8 тижнів після зачаття мають вирішальне значення для розвитку вашої дитини, в тому числі для розвитку її життєво важливих органів. Тим не менше, більшість жінок дізнаються про свою вагітність тільки при появі затримки менструації, а до цього періоду малюк вже кілька тижнів розвивається.

Створення вітамінно-мінерального депо в організмі для підтримки ваших потреб і потреб зростаючого малюка може зажадати часу, і не завжди ви можете отримати все необхідне тільки з їжі. Прийом вітамінно-мінерального комплексу для вагітних сприятиме надходженню в організм необхідних поживних речовин і задовольнить потреби як мами, так і дитини.

СПОСІБ ЖИТТЯ

Контролюйте свою вагу

Нормальна вага має важливе значення для обох партнерів, адже недостатня або надмірна вага може негативно вплинути на ймовірність зачаття. Прагніть до досягнення оптимального індексу маси тіла (ІМТ), що становить від 18,5 до 24,99.

(ІМТ можна самостійно розрахувати, використовуючи наступну формулу:

ІМТ вага в кг / (зріст в метрах²)

Наприклад, ІМТ дівчини з вагою 61 кг, зростом 1.60 м = 23.8)

Якщо ваша вага вимагає корекції, постарайтеся вирішити цю проблему не менше, ніж за 2-3 місяці до планованого зачаття, тому що сильні скачки ваги впливають на гормональний фон.

Позбавтеся від шкідливих звичок

Найбільш правильним рішенням є повна відмова від вживання алкоголю і куріння в період спроби зачаття, під час вагітності та годування груддю.

Чоловікам також рекомендується утримуватися від куріння і надмірного вживання алкоголю для здорового складу сперми.

Скоротіть споживання кофеїну

Постарайтеся звести споживання кофеїну максимум до 100 мг в день, що відповідає приблизно 1 порції еспресо. Пам’ятайте, що кофеїн також міститься в шоколаді, чаї, деяких прохолодних і енергетичних напоях.

Намагайтеся менше нервувати

Стрес може негативно вплинути на ваші стосунки і знизити статевий потяг. Якщо вам потрібна релаксація, спробуйте такі методи управління стресом як йога і медитація.

Будьте фізично активні

Активний спосіб життя і регулярні фізичні вправи з помірним навантаженням допоможуть привести м’язи в тонус і поліпшити кровопостачання. Чому б не робити це разом з партнером?

ЗБІЛЬШЕННЯ ШАНСІВ НА ЗАЧАТТЯ

Слідкуйте за часом овуляції

Знаючи ймовірний час овуляції, ви зможете визначити найкращий час для зачаття дитини. Придбайте в аптеці тест для визначення овуляції, який допоможе вам дізнатися найбільш сприятливі для зачаття дні і підвищити ймовірність настання вагітності.

Займайтеся сексом регулярно, але не щодня

Багато пар «бережуть» себе для овуляції, вважаючи, що статевий контакт буде ефективним для зачаття тільки в правильний час. І це дійсно так, але займайтеся любов’ю не тільки під час передбачуваної овуляції, а завжди, коли вам захочеться.

Регулярний секс підвищує рухливість сперматозоїдів, проте, при щоденних статевих контактах (щоденної еякуляції) знижується якість і кількість сперми.

Час життя яйцеклітини всього добу, тоді як сперматозоїди залишаються життєздатними в фаллопієвих трубах до 5 днів (з кожним наступним днем ​​після статевого контакту життєздатність сперми знижується), тому заняття сексом раз в 2-3 дні є оптимальним – так ви підвищите шанси на зачаття в овуляцію навіть якщо цикл у вас не регулярний.

Чи важлива поза?

Незважаючи на поширену думку, що тільки частина сексуальних поз дозволяють зачати малюка, насправді це не так.

Природа набагато розумніша за нас, і сперматозоїди мають спеціальний жгутик для швидкого переміщення до яйцеклітини, тому ви можете насолоджуватися процесом в будь-якій зручній вам позі! Проте, після статевого акту намагайтеся полежати на спині пару хвилин і розслабитися, не змушуйте сперму працювати проти сили тяжіння.

Поради для вашого партнера

Запропонуйте вашому партнерові виключити перегрівання пахової області (відвідування лазні, прийняття гарячих ванн, часта їзда на велосипеді, звичка тримати ноутбук на колінах, а також носіння тісної білизни). Оптимальна температура для сперми нижча за температуру тіла і становить 33-35 С, тому при частому перегріванні сперматозоїди стають менш рухливими, що знижує шанси на зачаття.

Любіть один одного і будьте щасливими!

Як це не банально радити, багато пар після кількох невдалих спроб зачати малюка, повністю концентруються на результаті, живуть за розкладом і як підсумок вже не відчувають задоволення від занять любов’ю. І роблять велику помилку, тому що численними дослідженнями доведено, що гормони щастя сприятливо впливають на обох партнерів і збільшують шанси на зачаття.

Пам’ятайте, що у багатьох пар зачаття наступає протягом року незахищених статевих контактів, і тільки якщо вагітність не наступає протягом більш тривалого періоду – це є причиною походу до лікаря для діагностики проблеми.

Постарайтеся менше нервувати, любіть один одного, живіть, насолоджуючись кожним днем, і ми впевнені, що все у вас вийде!

ВАЖЛИВІ МЕДИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ

Відвідування гінеколога

Поговоріть з лікарем про спробу завагітніти. Лікар може дати вам важливі поради, наприклад про аналізи, які можуть знадобитися, і ліки, які можуть впливати на зачаття. Якщо ви приймаєте протизаплідні препарати, проконсультуйтеся з лікарем перед припиненням їх прийому.

Відвідування стоматолога

Відвідайте стоматолога, щоб переконатися, що ваші зуби і ясна здорові. Під час вагітності та годування груддю не можна приймати багато ліків, які можуть знадобитися для лікування зубів і ясен, тому пройдіть необхідне лікування до спроби завагітніти.

І наостанок…

Бажаємо успіху у ваших планах! Не забувайте розслаблятися і весело проводити час разом, адже попереду вас чекає дивовижна подорож.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...