• Без категорії

Паління підлітків

Куріння підлітківКожен батько може зрозуміти або дізнатися, що його дитина-підліток – курить. Запах з рота, від одягу, рук і волосся, забуті запальнички і сигарети, – всі ці тривожні ознаки вимагають негайного втручання дорослих.

У даній ситуації необхідно, щоб батьки повели себе правильно, не нападали на дитину, а допомогли усвідомити всю серйозність наслідків куріння.

Небезпека дитячого та підліткового паління

Для школярів куріння є серйозним чинником, який прямо і побічно сприяє виникненню і посиленню проблем, властивих шкільного віку.

Ті що вчаться в початкових класах ще не мають повністю розвинених фізіологічних здібностей до навчання. Деякі відділи головного мозку і нервова система ще дозрівають. Подальше їх призначення – збирати, накопичувати, проводити аналіз, систематизацію, правильно трактувати і використовувати отриману інформацію. Саме тому молодші школярі непосидючі, в навчальному процесі вони постійно шукають змагальні та ігрові елементи. Нікотин, збудливо діючи на незміцнілу нервову систему школяра, робить дитину ще більш активним і несприйнятливим до навчання.

У середній школі при палінні, відставання у засвоєнні знань, порушення концентрації, погіршення запам’ятовуваності ще більш прогресують. База початкової школи, якщо навіть вона була досить сильною, деформується. Хронічно звужені через паління судини не в змозі доставити у відділи мозку достатню кількість поживних речовин. Це може викликати нейролептичний синдром, якому властиві сонливість, астенізація, труднощі у навчанні.

Старші школярі самі по собі відрізняються складністю психологічного стану. Ще складніше цей період дорослішання протікає у підлітків, схильних наркотичної залежності, в тому числі, тютюнопаління. Фізичний стан підлітка страждає через необхідність боротися з інтоксикацією і відновлювати організм після впливу нікотину. У першу чергу, страждають органи дихання, стан судин, шкіри, розумові здібності, дітородні функції.

Як допомогти підліткові кинути палити?

Якщо ви зрозуміли, що ваша дитина курить, то вам слід невідкладно провести з ним ефективну бесіду.

Перш за все, з’ясуйте причину куріння вашої дитини. Найпоширеніші з них: бажання підняти авторитет в компанії, в знак солідарності з другом або подругою, просто хотів спробувати. Спробуйте пояснити дитині, що авторитет не залежить від наявності чи відсутності звички до куріння. У даному випадку важливі думки, захоплення, вчинки. Заява про небажання курити «за переконаннями» може допомогти дитині виділитися і підняти свою значимість.

У випадку, якщо ви курили і кинули, використовуйте приклади з особистого досвіду.

Чи не нападайте у бесіді і не сваріть. Це може призвести до того, що дитина замкнеться в собі і буде постійно брехати.

Починайте бесіду відразу, як тільки запідозрили школяра в курінні. Справа в тому, що на самому початку багато хто відчуває до диму огиду. Тому побороти цю звичку набагато легше на стадії її виникнення.

Ситуацію, коли підліток курить, можна вирішити за допомогою довірчого і поважного ставлення до вашої дитини, підняттям рівня його значущості у власних очах і приділіть увагу профілактиці куріння у підлітків. Постарайтеся, щоб ваша дитина не відчував себе самотнім і покинутим в цьому складному світі. Допоможіть йому підготуватися до жорстких вимог суспільства, складним соціально-економічним умовам. І якщо ваша дитина буде відчувати себе у всіх ситуаціях підготовленим і впевненим, то у нього навряд чи виникне бажання вдаватися до такого небезпечного і непотрібного способу самоствердження, як сигарета.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...