Паління під час вагітності: як звичка впливає на плід

паління під час вагітностіВсі чули про шкідливість паління під час вагітності. Давай розберемося, чому звичка згубно позначається на розвитку плоду.

Про те, що звичка палити є згубною для людського організму відомо давно, а тим більше, якщо мова йде про вагітних жінок, які, вдихаючи сигаретний дим у легені, завдають шкоди своєму плоду. Особливо вразливі до згубної звички незаміжні жінки, які самотні.

Давай спробуємо розібратися, невже куріння настільки сильно шкодить майбутній дитині.

Для початку потрібно зрозуміти, що отримує організм, коли людина робить затяжку:

  • сигаретний дим містить більше чотирьох тисяч різноманітних хімічних сполук і понад 40 канцерогенних речовин, що сприяють розвитку раку;
  • в організм майбутньої мами надходить нікотин, чадний газ, свинець, ціанід…

Цікаво, що малюк в утробі матері отримує точно таку ж дозу цих шкідливих речовин, як і його мама.

Тепер давай дослідимо, як хімічні речовини сигаретного диму впливають на організм мами і її плоду:

  • нікотин сприяє зниженню надходження в організм кисню через його властивості звужувати судини. В результаті, зародок в утробі погано розвивається і часто такі діти з’являються на світ раніше покладеного терміну;
  • канцерогенні смоли, що містяться в сигаретному димі, можуть спровокувати мутації плода;
  • чадний газ збільшує ймовірність викидня.

Крім того, звичка палити негативно позначається на нормальному розвитку легенів у майбутнього малюка, формуванні серцево-судинної системи (ризик народити дитину з пороком серця збільшується на 20-30%). Від сигаретного диму, що вдихає вагітна жінка, страждає головний і кістковий мозок ще не народженого малюка.

Якщо наші аргументи стосовно шкоди куріння під час вагітності змусили тебе задуматися і ти рішуче налаштована позбутися шкідливої ​​звички, то, в першу чергу, постав перед собою мотивацію і мету – виносити і народити здорового міцного малюка.

Попроси друзів допомогти тобі в прагненні кинути згубну звичку і почати життя з чистого аркуша – частіше влаштовуй вилазки на природу, більше спілкуйся і займай весь свій вільний час улюбленими заняттями, щоб у тебе не залишилося можливості провести час за запаленою сигаретою.

Подумай про свого майбутнього малюка, про його здоров’я, і ​​відмовитися від шкідливої ​​звички буде легше!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...