Ознаки вагітності після ЕКЗ

Ознаки вагітності після ЕКЗВ житті деяких подружніх пар виникає проблема зачаття, коли природним шляхом вагітність не наступає. Тоді вони вдаються до ЕКЗ.

ЕКЗ або Екстракорпоральне запліднення – це штучне запліднення яйцеклітини жінки. Під час такої процедури з жіночого організму витягуються яйцеклітини. Їх штучно запліднюють і поміщають в спеціальний інкубатор на 5 днів. Після закінчення цього часу ембріони переносять в маткову порожнину, де вони розвиваються далі. Штучне запліднення розвинене в багатьох країнах, але ЕКЗ в Ізраїлі досягло найвищого рівня. Безліч подружніх пар звертаються в ізраїльські клініки.

Для підвищення ефективності лікування безпліддя даним методом, необхідні кілька здорових яйцеклітин. Як відомо, організм жінки виробляє всього одну яйцеклітину за менструальний цикл. Тому перед ЕКЗ виробляють «стимуляцію суперовуляції» медикаментозним шляхом. Для цього використовуються ін’єкції особливого гормону, що відповідає за ріст фолікул. Схема введення препарату розраховується в індивідуальному порядку.

Коли фолікул досягає потрібного розміру (близько 20 мм), роблять забір яйцеклітин методом пункції фолікула. Процедура проходить в основному під загальним наркозом, трансвагінально надтонкою голкою під контролем УЗД приладів. Ооцити (яйцеклітини), очищені від фолікулярної рідини, поміщають в інкубатор в культуральне середовище до запліднення сперматозоїдами.

Якщо з яких-небудь причин немає можливості отримати яйцеклітини, можна скористатися донорськими. Це можуть бути родички, або платні донори.

Штучне запліднення відбувається в пробірці. В яйцеклітину вводять ін’єкцію сперматозоїда. Таким чином, виходить ембріон. Потім ембріони поміщають в маткову порожнину. Найчастіше переносять до 4 ембріонів, щоб не виникло багатоплідної вагітності.

Для закріплення результату і підтримки потрібного рівня гормонів жінці після ЕКЗ призначають гормональну терапію, яка дозволить зберегти вагітність і виносити здорову дитину. Лікування в Ізраїлі більш ефективно, так як в цій країні подібні процедури стали проводити значно раніше.

Через два тижні після запліднення штучним шляхом, якщо воно було успішним, в жіночому організмі починають виявлятися перші ознаки, що сигналізують про вагітність. Вони аналогічні ознаками вагітності, яка наступила шляхом природного процесу.

До них відносяться набухання молочних залоз; потемніння ореоли; підвищується стомлюваність, дратівливість, слабкість. Єдина відмінність від природної вагітності, штучна завжди супроводжується сильно вираженим токсикозом.

Так як після процедури ЕКЗ жінці доводиться приймати гормональні препарати, вагітність може супроводжуватися зниженням артеріального тиску, а також підвищенням температури тіла, в тому числі і базальної. Майбутня мама може поперемінно відчувати то холод, то жар, озноб.

У будь-якому випадку, яким би способом не завагітніла жінка, результатом стане довгоочікуване материнство

Поділитися в...

Вас може зацікавити...